Nakręć na Tik Toku filmik i wygraj nagrodę – czyli TOP IN JOB!

Avatar photoIrena Kuczyńska9 lutego 20233min
Plakat-do-konkursu-Top-in-job-najlepszy-w-pracy-2023.jpg
W ramach Tygodnia Aktywności Zawodowej i Społecznej Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie organizuje konkurs TOP IN JOB związany z zawodem marzeń czy własnym biznesem. Jest on skierowany do uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz średnich w powiecie pleszewskim.
Chodzi o krótkie filmiki w aplikacji Tik Tok Podsumowanie konkursu TOP IN JOB, odbędzie się  w pleszewskim liceum w pierwszy dzień wiosny
Nowy wymiar doradztwa
Konkursem TOP IN JOB NAJLEPSZY W PRACY, który jest zwieńczeniem działań doradczych prowadzonych w ostatnim czasie czasie w szkołach przez doradców Powiatowego Urzędu Pracy, wchodzi  w nowy wymiar doradztwa zawodowego, dostosowany do wymagającego odbiorcy jakim są dzisiaj uczniowie szkół, jutro uczestnicy rynku pracy.
Doradcy PUP w szkołach
Nakręć filmik na Tik Toku
Konkurs ma dwie kategorie: dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i średnich. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie krótkiego, max 3 – minutowego filmu w aplikacji Tik Tok o tematyce związanej z zawodem marzeń, karierą, czy własnym biznesem. – Chcemy zainteresować młodzież rynkiem pracy przy użyciu narzędzi i metod dla nich atrakcyjnych. Stąd pomysł, aby wykorzystać tt do zaangażowania młodych w zabawę, dzięki której zdobędą wiedzę o zawodach oraz możliwościach rozwoju i aktywizacji zawodowej – podkreśla Piotr Janiak – dyrektor PUP w Pleszewie.
Nagrody w pierwszy dzień wiosny
Na zgłoszenia o przystąpieniu do konkursu PUP czeka do 28 lutego. Rozstrzygnięcie 21 marca w pleszewskim liceum – będzie jednym z elementów Tygodnia Aktywności Zawodowej i Społecznej, którego współorganizatorem jest Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich. Więcej informacji o konkursie wraz z regulaminem, zainteresowani znajdą na stronie pleszew.praca.gov.pl

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska