„Tour de Konstytucja PL” i prof. Ewa Łętowska w Pleszewie

Avatar photoIrena Kuczyńska15 czerwca 20234min
353130709_291283863396579_1617949520208184906_n.jpg
W środę 21 czerwca w Pleszewie odbędzie się ogólnopolska akcja edukacyjno - informacyjna "Tour de Konstytucja PL" pod hasłem "Głosuję na Polskę".
W programie panele z udziałem prawników m.in. prof. Ewy Łętowskiej, która po wprowadzeniu w Polsce instytucji rzecznika praw obywatelskich  była pierwszą osobą pełniącą tę funkcję. Spotkanie na Rynku rozpocznie się o 16.30.
Głosuj na Polskę
III Tour de Konstytucja  „Głosuję na Polskę” to kontynuacja obywatelskiej działalności edukacyjno – informacyjnej, którą  prowadzi Fundacja Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych z Robertem Szajdą na czele. Jej celem jest  przybliżanie istoty praworządności i zasad demokracji w świetle nadchodzących wyborów parlamentarnych oraz zaangażowania obywateli do szerokiego w nich udziału.
Od Buku do Warszawy
Tour de Konstytucja pod hasłem „Głosuję na Polskę” wystartował 4 czerwca w Buku pod Poznaniem, kończy się 23 września w Warszawie. Przystanek Pleszew zaplanowano na środę 21 czerwca. W programie dwa panele z udziałem prof. Ewy Łętowskiej – wybitnej polskiej prawniczki, byłej sędzi Trybunału Konstytucyjnego, która tylko Pleszew odwiedzi – zdradził radiu Centrum sędzia Krzysztof Urbaniak, który spotkanie poprowadzi.
O wyborach z pytaniami
Prof. Łętowskiej towarzyszyć będą: prokuratorzy Ewa Wrzosek i Jaroslaw Onyszczuk oraz adwokaci Joanna Wajsnis i Łukasz Marciniak. Tematy główne dotyczyć będą przebiegu wyborów, zasad głosowania, liczenia głosów. Będzie możliwość zadawania gościom pytań.
Koncert i cukrowa wata

Pomiędzy panelami polskie cuvery zaśpiewa duet Marta Dankowska i Piotr Kurzanowski. Spotkanie jest otwarte, bezpartyjne. Z watą cukrową i bańkami dla dzieci, którymi zajmą się wolontariusze.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska