Twoja przyszłość siedzi w ławce – czyli mobilna szkoła przyszłości w Pleszewie

Avatar photoIrena Kuczyńska8 lipca 20248min
Nauczyc-1280x960.jpg
Kilkudziesięciu nauczycieli z całej Polski zjechało do Pleszewa na wakacyjne zajęcia organizowane przez Fundację Teach for Poland w ramach projektu Mobilna szkoła przyszłości. W niektórych będą uczestniczyć też pleszewscy nauczyciele
Twoja przyszłość siedzi w ławce – to jedno z haseł realizowanych przez Fundację Teach for Poland, która powstała w 2020 roku i jest częścią  międzynarodowej sieci Teach For All, która działa w 61 krajach na całym świecie. Wykształciła już ponad 65 000 młodych liderów edukacyjnych, którzy wpłynęli na edukację i doświadczenie szkolne ponad 6 milionów uczniów.
Uczestnicy szkolenia
Liderki
Nie tylko wiedza
Jako organizacja non profit kreuje nową generację młodych nauczycieli realnie dbających o szkolne doświadczenia i przyszłość dzieci. Edukacja, obok wiedzy, powinna rozwijać pasje, sprawczość i odwagę. Dzięki eduliderom, wdrażającym w szkołach publicznych nowoczesną edukację godną XXI wieku, zapewniamy bezpieczeństwo i rozwój całemu społeczeństwu – podkreślają liderki projektu.
Jubileusz w Pleszewie
Przez dwa wakacyjne tygodnie kilkudziesięciu młodych nauczycieli z całej Polski, zakwaterowanych w CKiW OHP w Pleszewie, będzie uczestniczyć w warsztatach, panelach w Zajezdni Kultury, w bibliotece i SP nr 3. W czwartek w Pleszewie 150 Eduliderów świętować będzie 4. urodziny Fundacji. W niektórych zajęciach będą uczestniczyć nauczyciele pleszewskich szkół – mówi wiceburmistrz Izabela Świątek.
Czytaj też:

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska