Centrum Kształcenia Zawodowego w Pleszewie ma nowego dyrektora

Avatar photoIrena Kuczyńska28 maja 20244min
441370942_336720206111782_3915603282991824429_n-1280x798.jpg
Centrum Kształcenia Zawodowego w Pleszewie ma nowego dyrektora. Konkurs na stanowisko wygrał Artur Kowalski związany z firmą od 30 lat jako nauczyciel i wicedyrektor. Nowy dyrektor Centrum jest znany w Pleszewie także z innych działalności

Przed Arturem Kowalskim wiele wyzwań – Centrum Kształcenia Zawodowego aktualnie jest w fazie rozbudowy, która potrwa jeszcze kilka miesięcy. Zatrudnionych jest tu 40 osób, które w tym roku szkolnym prowadziły zajęcia praktyczne dla 419 uczniów Zespołu Szkół Technicznych ale też 319 uczestników kursów dla dorosłych. W sumie edukowano i przeegzaminowano tu ponad 1000 osób. Nowy dyrektor – jako nauczyciel CKZ kształci w zawodach motoryzacyjnych, mechanicznych i informatyce.

Wizualizacja rozbudowy Centrum Kształcenia Zawodowego

Czytaj: Dotacja pomoże wprowadzić szkoły w XXI wiek

Wicedyrektor

Przez 9 lat  (2004 – 2015) Artur Kowalski pełnił funkcję wicedyrektora Centrum Kształcenia Praktycznego (tak się wtedy firma nazywała), które w swoich strukturach miało też Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli z kierowniczką Marią Bartczak. Dyrektorem był wtedy Roman Paruszewski. Kiedy w 2015 roku zlikwidowano ODN – stanowisko wicedyrektora zlikwidowano. Artur Kowalski był nadal nauczycielem. Rok temu na emeryturę przeszedł Roman Paruszewski i nie rozstrzygnięto konkursu na dyrektora placówki. Kiedy w tym roku Starostwo Powiatowe ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora Artur Kowalski postanowił się zgłosić.

Czytaj też: W Nowy Rok z nowymi dyrektorami

Ekspert, nauczyciel, doradca

Artur Kowalski  jest m.in. ekspertem Polskiej Izby Motoryzacji, ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej dla programów z POWER w kilkunastu grupach zawodowych. To także autor 14 podstaw programowych kształcenia zawodowego MEN, i współautor kilkuset dokumentacji kształcenia zawodowego. Prowadzi też portal dedykowany nauczycielom zawodu www.kształcenie-zawodowe.pl oraz grupę na portalu społecznościowym. Jako dyrektor zamierza współpracować z doradcami zawodowymi, organizując warsztaty i spotkania dla uczniów szkół podstawowych.

Muzyk, społecznik

Artur Kowalski jest jedynym w Pleszewie i gminie mężczyzną – dyrektorem placówki oświatowej. Zarówno w szkołach ponadpodstawowych, podstawowych jak i przedszkolach w Pleszewie i gminie na stanowiskach stanowiska dyrektorskich są kobiety. Ale pleszewianie znają też drugą twarz Artura – jako animatora muzycznego, perkusistę, organizatora licznych przedsięwzięć muzycznych m.in.  koncertów w ramach Muzycznej Strefy Kultury – społecznika, otwartego na drugiego człowieka.

Artur Kowalski

 

 

Wynik konkursu musi zatwierdzić Zarząd Powiatu, który powierzy  pleszewianinowi stanowisko dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego.

Czytaj: Artur Kowalski perkusista z Pleszewa


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska