Obywatelskie młodzieży chowanie

Avatar photoIrena Kuczyńska22 października 20195min
EKO4.jpg

W Pleszewie trwa Tydzień Obywatelski organizowany przez Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich i Fundację Animacja we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy, Starostwem Powiatowym i wszystkimi pleszewskimi szkołami.

Większość imprez odbywa się w nowym Domu Kultury w dawnej parowozowni.

Tydzień Obywatelski trwa od poniedziałku do piątku a hasłem są słowa Henry Forda „Połączenie sił – to początek, pozostanie razem – to postęp, wspólna praca to sukces”.

W poniedziałek studenci przekonywali uczniów ostatnich klas liceum i technikum do studiowania.

We wtorek prezentowano pomysły na młodzieżowe EKOakcje, za co były przewidziane dotacje .

W środę spotkanie z trenerem osobistym Agnieszką Kubicką – Błońską, w czwartek od 17.00 zwiedzanie Domu Kultury a potem w Kawiarence Obywatelskiej debata o działalności placówki w nowym miejscu. Potem quiz z okazji 15 lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej.

W piątek Gra Miejska i uświadomienie jej uczestnikom tego, co ma Pleszew dzięki funduszom unijnym albo raczej, czego nie miałby, gdyby był poza wspólnotą europejską. Tydzień Obywatelski to uświadamianie najmłodszym obywatelom, że „współdecydowanie to odpowiedzialność” – podkreśla Lucyna Roszak – prezes Fundacji Animacja – liderka pleszewskich wolontariuszy.

Radio Centrum Tydzień Obywatelski


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska