Ulice i ronda prawie gotowe

Avatar photoIrena Kuczyńska17 listopada 20203min
czolo.jpg

Powoli dobiegają końca remonty na pleszewskich ulicach. Niektóre są już przejezdne ale ostatnie prace jeszcze trwają, dlatego otwarcia oficjalnego jeszcze nie było.
O stanie zaawansowania remontów powiedział radiu Centrum zastępca burmistrza Pleszewa Andrzej Jędruszek.

Ulica Ogrodowa z chodnikami, dwoma pasami ścieżek rowerowych w zasadzie jest gotowa, ale… No właśnie jest jedno ale. Nie można na nią wjechać ulicą Zamkową od Rynku. Ma to związek z wymianą sieci kanalizacyjnej w ulicy Sienkiewicza i podłączaniem kanalizacji na skrzyżowaniu Rynku z Zamkową.
Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość albo wjechać w Zamkową i dalej Ogrodową od ulicy Kowalskiej, bo od tego skrzyżowania Ogrodowa jest gotowa – wyjaśnia zastępca burmistrza Andrzej Jędruszek.Nowe rondo na zbiegu Bogusza, Targowej i Słowackiego w zasadzie jest przejezdne, ale nie ma jeszcze pasów na przejściach dla pieszych.  Trzeba kilka dni poczekać na przywrócenie ruchu.
No i Targowa, która została zbudowana prawie od nowa od nowego ronda przy parku do powiększanego ronda na skrzyżowaniu z ul. Malińską. Tam jeszcze przez kilka dni potrwają prace przy przebudowie przejazdu kolejowego. Do końca listopada wszystko powinno być gotowe – zapewnia Andrzej Jędruszek. Najdłużej, bo do końca grudnia będzie nieprzejezdna Sienkiewicza od Rynku do skrzyżowania z ul. Kaczyńskiego, gdzie trwa modernizacja sieci kanalizacyjnej.
Potem odbudowa nawierzchni, posadzenie drzew i finał robót w pleszewskich ulicach zaplanowanych na rok 2020.

RADIO CENTRUM


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska