W Zajezdni każdy śpiewać może

Avatar photoIrena Kuczyńska19 sierpnia 20203min
Zajezdnia-Kultury-czoło.jpg

Zajezdnia Kultury w Pleszewie zaprasza do udziału w I edycji konkursu wokalnego „nie BANA lni”.Konkurs pod patronatem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, profesjonalnego studia nagrań Rocksun w Pleszewie oraz burmistrza Pleszewa Arkadiusza Ptaka jest dwuetapowy. Do udziału zaproszone są dzieci do lat 14 oraz dorośli…Znajdujące się w nazwie koncertu słowo „Bana”, oznacza w gwarze wielkopolskiej pociąg. A że nowa siedziba Domu Kultury w Pleszewie znajduje się w zrewitalizowanej parowozowni przy jedynym w Polsce trójszynowym torowisku, konkurs zapowiada się ”nie BANA lnie” – zaprasza dyrektor Przemysław Marciniak. Do końca sierpnia jury powołane przez partnera konkursu AM w Poznaniu w składzie: dr Aleksandra Rykowska –śpiewaczka, adiunkt Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, dr Artur Żuchowski–kompozytor i dyrygent, dr Maria Rutkowska –pianistka–kameralistka, adiunkt Akademii Muzycznej im. Ignacego JanaPaderewskiego w Poznaniu -Mecenas Pleszewskiej Kultury, Tomasz Raczkiewicz –solista opery poznańskiej czeka na nagrania piosenek w formacie mp4- video, przesłane na adres DK z informacją o wykonawcy.
W II etapie – już z akredytacją (30 zł), występ na żywo przed jury w Zajezdni Kultury – 16 września. 24 października finał z Grande Prix publiczności i nagrodą burmistrza w wysokości 1000 zł oraz nagraniem w profesjonalnym  studiu nagrań Rocksun. Zdobywcy miejsc I,II i III w nagrodę otrzymają nagranie w studio Rocksun.
Nagrodą jury będą warsztaty wokalne z udziałem Marii Rutkowskiej i Aleksandry Rykowskiej.
Dla wszystkich pamiątkowe nagranie występu oraz udział w koncercie wokalisty Bartasa Szymoniaka. Wszystkie działania w ramach projektu na bieżąco można śledzić na profilu Domu Kultury TUTAJ

Regulamin i szczegóły TUTAJ

i na kanale You Tube.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska