Wakacyjne przejazdy kolejką

Avatar photoIrena Kuczyńska2 lipca 20203min
czolo-2.jpg

We wszystkie wakacyjne niedziele ze stacji kolejowej w Pleszewie kursować będzie do stacji w Kowalewie kolejka wąskotorowa. Pojedzie cztery razy, w tę i z powrotem. Jest to inicjatywa dyrektora Domu Kultury w Pleszewie Przemysława Marciniaka. Jeden z wagoników jest w kolorach Zajezdni Kultury, drugi Miasta i Gminy Pleszew. Atrakcja to niebywała zwłaszcza dla dzieci, które rzadko podróżują normalnym pociągiem a co dopiero kolejką, bez okien, która wolno jedzie i wszystko można zobaczyć.
Starszym, dla których do 2001 roku ciuchcia była codziennością a nie tylko atrakcją, przypomni czasy młodości. Wagoniki pociągnie niebieska lokomotywa. Jeden wagonik jest w barwach MiG Pleszew, drugi – ten który przez wiele lat stał przy dworcu obok lokomotywy na bocznym torze, został przerobiony i otrzymał stylizację Zajezdni Kultury, którą będzie promować.
Wszak pleszewska ciuchcia, która teraz należy do SKPL, funkcjonuje pomiędzy Zajezdnią Kultury przerobioną z dawnej małej parowozowni a biblioteką, znajdującą się w dawnym budynku dworca kolejowego.
Przewidziano cztery kursy o 14.00, 15,00, 16.00 i 17.00. W Kowalewie będzie możliwość przesiadki z jednego wagonika do drugiego – zapowiada Przemysław Marciniak.
Przejazdy są komercyjne, bilet powrotny kosztuje 6 zł, są też bilety ulgowe. A zatem do niedzieli. Do zobaczenia na dworcu, skąd o 14.00 wyruszy ciuchcia. Zatrzyma się przy Kauflandzie i przy placu zabaw w Kowalewie. Gdzie też można wsiadać i wysiadać!
Jeśli jeszcze nie znacie 100 – letniej historii pleszewskiej ciuchci, klikajcie TUTAJ


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska