Więcej łóżek covidowych w pleszewskim szpitalu

Avatar photoIrena Kuczyńska15 marca 20213min
Czolo.jpg

Nie od środy 17 jak wstępnie planowano, a od poniedziałku 15 marca na oddział covidowy pleszewskiego szpitala wracają dodatkowe łóżka. Taką decyzję podjął wojewoda wielkopolski, zwiększając w regionie liczbę miejsc dla  pacjentów zakażonych koronawirusem, co ma  związek z trzecią falą pandemii.

W sumie, w  Pleszewskim Centrum Medycznego, jest  77 łóżek covidowych, w tym 5 tzw. respiratorowych.

W ostatnich miesiącach pleszewski szpital dysponował 45. miejscami na oddziale covidowym, w tym trzy, wyposażone w respiratory, były przeznaczone do intensywnej terapii  Od 15 marca  przybyły 32 dodatkowe łóżka, w tym kolejne dwa ze stanowiskami respiratorowymi.

Pleszewskie Centrum Medyczne ma też 10  tzw. łóżek obserwacyjnych. Korzystają z nich ci pacjenci, którzy oczekują na wynik testu w kierunku COVID-19.- Sytuacja jest dynamiczna i  zwiększenie liczby miejsc na oddziale dla chorych na COVID-19  to dla nas duże wyzwanie logistyczne. Organizujemy jednak pracę tak, aby wszyscy pacjenci mieli jak najlepszą opiekę. Zasługa to niewątpliwa personelu szpitala, który staje na wysokości zadania i doskonale rozumie, że warunki są  bardzo trudne dla wszystkich – podkreśla z uznaniem  prezes PCM Błażej Górczyński.

Dodaje, że oprócz zwiększenia liczby miejsc na oddziale dedykowanym, pleszewski szpital na razie nie wprowadził żadnych zmian związanych z zabiegami planowymi. Nadal jednak obowiązuje bezwzględny zakaz odwiedzania pacjentów w całym szpitalu.

Prezes dodaje, że ostatnio do pleszewskiego szpitala trafiali pacjenci, którzy ciężej przechodzili zakażenie SARS COV 2.  Na szczęście szpitalny personel został już w prawie w stu procentach kompleksowo zaszczepiony, więc ryzyko zakażeń wśród pracowników medycznych  zostało zminimalizowane.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska