Wirtualny półmaraton w czasie pandemii

Avatar photoIrena Kuczyńska22 października 20204min
Ryszard-Krupiński-1.jpg

Wśród ponad 2000 biegaczy uczestniczących w PKO Poznań Virtual Run był zawodnik Team Pleszew Ryszard Krupiński. Ma 73 lata a tak naprawdę rozbiegał się po sześćdziesiątce.

Więcej informacji na temat – POZnan maraton, który z powodu pandemii, odbył się wirtualnie, znajdziecie TUTAJ
Uczestnicy Poznań Virtual Run musieli zarejestrować się i przez aplikację wybrać
sobie trasę biegu na trzech dystansach: 5 km, 10 km, 21,097 (półmaraton) i  42,195 km (maraton). Trzeba ją  było przebiec w czasie od soboty – 00.01 do niedzieli 23.59.

Ryszard Krupiński biegł w niedzielę półmaraton – z Kotlina gdzie mieszka  do Tarc i z powrotem. Wiatr, deszcz i huragan, ale biegłem pomiędzy polami kukurydzy i słoneczników. Spotkałem na drodze sarenki, widziałem grzyby  – powiedział mi w niedzielę mój biegający kolega. Pleszewianinowi towarzyszyła żona oraz kolega samochodem. Asekurowali go. Czas przebiegu trasy – 2 godziny, 59 minut i 59 sekund.
Mówi, że deszcz i wiatr  nie są przeszkodami w bieganiu a jeżeli ktoś już raz zaczął biegać, to musi to robić, bo „serce się tego wysiłku domaga”.  No i człowiek się dobrze czuje i fizycznie i psychicznie. Nie mam ze zdrowiem żadnych problemów – mówi Ryszard. Kiedy wrócił  do domu, najpierw pół godziny poświęcił na odsapnięcie, potem zjadł pół blachy szarlotki. Od organizatorów biegu otrzyma pakiet z koszulką i medalami. Niestety, Ryszard nie zrobił sobie żadnego zdjęcia z tego biegu. Zdjęcia w tym poście są z innych biegów.

Ryszard  Krupiński zaczął biegać po czterdziestce. Ale – jak mówi – prawdziwe bieganie zaczęło się po sześćdziesiątce, kiedy przeszedł na emeryturę. Rocznie przebiega od 300 do 400 km.  Dzięki bieganiu utrzymuje wagę, podkreśla, że nie ma  nadwagi, jest „jak placek”.  Chociaż nie biega codziennie, tak 2,3 razy w tygodniu.

Warto dodać, że ma Rysio swoje osobiste tradycje. W swoje 50. urodziny przebiegł 50 km, na 60. urodziny – przebiegł ich 60. Dziesięć lat później było kilometrów 70. Relacja z tego biegu TUTAJ
Zapowiada, że za dwa lata z okazji 75. urodzin przebiegnie 75 km.
Ryszard Krupiński jest członkiem Team Pleszew i w jego barwach uczestniczy w różnych imprezach biegowych.

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska