Władze zaprzysiężone, łańcuchy zawieszone

Avatar photoIrena Kuczyńska21 listopada 20183min
Marian-Adamek-i-Arkadiusz-Ptak-czolo.jpg

Arkadiusz Ptak został zaprzysiężony na  burmistrza Pleszewa. Insygnia odbierał z rąk byłego już burmistrza Mariana Adamka, który podczas pierwszej sesji Rady Powiatu Pleszewskiego, przywdział łańcuch Przewodniczącego Rady.

Puzzle poukładane, umowy koalicyjne podpisane, najważniejsze osoby w mieście Pleszewie i powiecie pleszewskim zaprzysiężone. W powiecie rządzić będzie koalicja PSL-u z Miłośnikami Ziemi Pleszewskiej.

Kandydat na starostę Maciej Wasielewski otrzymał 14 głosów,  jego zastępca Damian Szwedziak – 13. Marian Adamek został Przewodniczącym Rady Powiatu, głosowało na  niego 13 radnych. Zastępcami zostali Wojciech Maniak i Piotr Kopczyński. PiS oraz Razem dla Ziemi Pleszewskiej jest w opozycji.

Maciej Ładziński, Adela Grala - Kałużna i Piotr Kusiakiewicz

W ratuszu koalicyjną umowę podpisali Miłośnicy Ziemi Pleszewskiej, Koalicja Obywatelska, Wspólna Przyszłość. Ale nieformalnie chyba jest ona szersza, bo jednym z wiceprzewodniczących rady jest Maciej Ładziński z PiS.

Drugim wiceprzewodniczącym jest Piotr Kusiakiewicz. Na czele Rady Miejskiej, tak jak w latach 90. stanęła Adela Grala – Kałużna. Wybrano ją jednogłośnie. Po 21 latach rządów w ratuszu Marian Adamek przekazał insygnia nowemu burmistrzowi 42 – letniemu Arkadiuszowi Ptakowi.

Radio Centrum http://www.rc.fm/news/pleszew-burmistrz-zaprzysiezony.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska