Wojewoda Wielkopolski przywiózł do Pleszewa czeki na miliony

Irena Kuczyńska14 kwietnia 20225min
Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński wręczył w czwartek w Pleszewie czeki na 13 254 876 złotych. Najwięcej - 9200 000 złotych otrzymało Pleszewskie Centrum Medyczne. Dotacje do  budowy dróg odebrał też starosta pleszewski Maciej Wasielewski oraz zastępca miasta i gminy Pleszew Andrzej Jędruszek.
625824f8288b7_o_large.jpg

Gospodarzem konferencji prasowej był Błażej Górczyński – prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego. To tam odbywała się konferencja prasowa, w której uczestniczył  wojewoda wielkopolski. Godne uwagi jest to, że  Michałowi Zielińskiemu towarzyszyła minister Marlena Maląg, posłowie i europosłanka Prawa i Sprawiedliwości, radny Sejmiku Leszek Bierła.  Na pewno dobrze widziana przez gospodarzy była obecność Agnieszki Pachciarz byłej prezes P C M. Jest ona  dyrektorką  Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu.

Gospodarze i goście – wśród nich wojewoda wielkopolski
Szpitala by nie było stać na rezonans

Czeki opiewające na  9 200 000 zł, pozwolą zmodernizować i doposażyć obszar diagnostyki obrazowej. I co ważne,  w tym jest zakup rezonansu magnetycznego i doposażenie zakładu patomorfologii  w  PCM.

Błażej Górczyński prezentuje szpitalne inwestycje
Czytaj: Szpital zakupi rezonans z dotacji wojewody

Pieniądze, które pochodzą  z Funduszu przeciwdziałania Covid-19, wojewoda wielkopolski  wręczył  Błażejowi Górczyńskiemu. Odbierając czek prezes podkreślił, że szpitala pleszewskiego, na taki duży wydatek nie byłoby stać. Bez wątpienia z zadowoleniem wysłuchał on wielu słów uznania pod adresem szpitala, którym zarządza. Pleszewskie Centrum Medyczne chwalili wszyscy goście towarzyszący wojewodzie.  Godny odnotowania jest fakt, że z równym zapałem chwalili rząd Mateusza Morawieckiego.

Pracownicy szpitala
Wojewoda wręczył czeki na drogi

W drugiej części konferencji wojewoda wręczał czeki na inwestycje drogowe.  Starosta  z zadowoleniem odbierał czek opiewający na 2 529 517 zł. Maciej Wasielewski wyraził opinię,  że z pewnością dotacja pozwoli na modernizację drogi powiatowej z Dobrzycy do Polskich Olędrów. I co istotne, czekają na to mieszkańcy gminy Dobrzyca.

Andrzej Jędruszek, Michał Zielinski i Maciej Wasielewski

Jeszcze bardziej ukontentowany był zastępca burmistrza Pleszewa Andrzej Jędruszek. To jemu   wojewoda wielkopolski wręczył czek na 1525 359 zł. Niewątpliwie te  pieniądze są bardzo ważne, przede wszystkim  dlatego, że bez dotacji, budowa nowej drogi gminnej miałaby mniejsze szanse. Bez wątpienia ta inwestycja jest ważna dla rozwoju pleszewskich firm.

Więcej: Nowa droga w Pleszewie z myślą o rozwoju miasta

Reasumując, te dwie dotacje drogowe, pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022.

Michał Zieliński, Andrzej Jędruszek i Ireneusz Praczyk – rzecznik prasowy PCM
Radni powiatowi i pracownicy szpitala