Wygrali międzynarodowy konkurs

Avatar photoIrena Kuczyńska8 grudnia 20207min
filmik.jpg

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pleszewie zdobyli I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Nagrody Młodzieżowej 2020 ”LAS”, zorganizowanym przez region Hesja w Niemczech we współpracy z Województwem Wielkopolskim, regionem Emilia Romania we Włoszech regionem Akwitanii we Francji. Hasłem przewodnim konkursu był LAS.

Pleszewianie nakręcili na konkurs film poświęcony naukowcowi, geologowi, podróżnikowi Aleksandrowi von Humboldtowi, prekursorowi ochrony środowiska, twórcy nowoczesnej geografii.

Aleksandra Zawistowska, Maciej Marcinkowski, Agata Wolińska, Pola Królikowska, Liwia Koch, Oskar Lisiak, Natalia Janiak.

Film, który był kręcony w Zamku w Gołuchowie oraz w gołuchowskim parku przenosi widzów w przełom XVIII i XIX wieku, kiedy żył główny bohater filmu Aleksander von Humboldt. Oskar Lisiak – występujący w roli uczonego podróżnika, opowiada młodym, jak będzie wyglądała planeta za 200 lat, czyli w XXI wieku.

Uczony przewiduje skutki negatywnych działań człowieka, zachęca też swoich rozmówców do dbałości o przyrodę, zaś o drzewa w szczególności.  W konkluzji filmiku stwierdza, że musi pozostać i swoje dzieło ochrony planety, kontynuować. Wszystkie sceny, z których składa się film, grane są w języku niemieckim. Są też tłumaczone na język angielski.
Film „Aleksander von Humboldt, las i my” zdobył I nagrodę w konkursie. Siedmioro uczniów Dwójki, zaangażowanych w tworzenie filmu oraz dwie nauczycielki – Agnieszka Wolińska – od geografii i germanistka Karolina Tyrakowska pojedzie  10 maja 2021 roku na 3 dni do Kassel w Hesji, gdzie odbędzie się gala. Młodzi odbiorą dyplom i nagrodę pieniężną. Konkurs na etapie wojewódzkim organizował i koordynował Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznańskiego.
Link do nagrodzonego filmu:TUTAJ


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska