Wystartowała budowa ścieżki rowerowej wzdłuż Wierzbowej i Szpitalnej

Irena Kuczyńska13 września 20223min
W Pleszewie rozpoczęła się budowa ścieżek rowerowych przy ulicy Wierzbowej i Szpitalnej. Ścieżki umożliwią dojazd rowerem z Rynku do szpitala i na ogródki działkowe. Koszt ich budowy sięga 1460.000 zł. 
20220910_175505.jpg

 

 

Do inwestycji miasto pozyskało z Urzędu Marszałkowskiego  w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego dofinansowanie w wysokości 85 procent.

Na Wierzbowej przy działkach

Ścieżka początek bierze w ulicy Lipowej. Pobiegnie wzdłuż Wierzbowej przy ogródkach działkowych. Aktualnie trwa wycinka dziko rosnących krzewów od strony działek. Projekt przewiduje zwężenie jezdni, budowę ścieżki ze zjazdami, oświetlenie lampami ledowymi, oznakowanie, pielęgnację istniejącej zieleni, urządzenie terenów zielonych, wykonanie trawnika, montaż małej architektury z wykonaniem ław betonowych, w tym  6 koszy na śmieci i dwóch ławek.

Przy Szpitalnej z pasem zieleni

Jeśli chodzi o ścieżkę przy ul. Szpitalnej zostanie ona oddzielona od jezdni pasem zieleni segregacyjnej, na którym zostaną posadzone krzewy grabu pospolitego i śnieguliczki. Staną przy niej  3 kosze na śmieci i 4 ławki. Także tu zostanie utrzymana istniejąca zieleń, a wokół nowych nasadzeń, pojawi się ściółkowanie, zrębkami z drewna mieszanego, co ułatwi utrzymanie wilgoci.

Ścieżka na Nerze też w budowie

Warto przypomnieć, że postępują też prace przy budowie ścieżki rowerowej równoległej z deptakiem na Nerze, która połączy ulicę Sienkiewicza z Targową, gdzie bierze początek ścieżka biegnąca wzdłuż torów kolejki, która doprowadza do Lipowej.

Nowe ścieżki rowerowe – na zdj. ścieżka na Nerze

Tak więc za kilka tygodni  będzie można bez problemu dojechać rowerem z centrum miasta do szpitala i na działki.

Czytaj też:Nowe ścieżki rowerowe do szpitala i na deptaku na Nerze