Z burmistrzem Pleszewa w sieci

Avatar photoIrena Kuczyńska22 maja 20203min
sek3-czolo.jpg

Do pleszewskiego ratusza wkracza nowoczesność. Burmistrz Pleszewa i jego zastępcy będą przyjmować interesantów online za pomocą popularnych komunikatorów: Messenger, Skype i WhatsApp.

I ta możliwość pozostanie także wtedy, kiedy skończy się pandemia koronawirusa.

Pandemia koronawirusa wymusiła na nas wykonanie wielkiego skoku w nowoczesność.  Okazuje się, że zdalnie można się uczyć, szkolić, zdawać egzaminy, sprzedawać, kupować, oglądać koncerty, uczestniczyć we mszy w kościele i załatwiać sprawy w urzędzie.
Do tej pory, czyli przed pandemią koronawirusa,  burmistrz Pleszewa i jego zastępcy naprzemiennie przyjmowali petentów w poniedziałki pomiędzy godziną 12.00 a 14.00. Nikt się wcześniej nie umawiał, interesanci przychodzili i czekali w kolejce. Czasem czekali godzinę, a wizyta ograniczała się do 5 minut, bo problem był załatwiany od ręki.
Od najbliższego poniedziałku to się zmieni. Chociaż wizyt osobistych nadal nie będzie. Burmistrzowie będą dostępni w przestrzeni wirtualnej ale wcześniej trzeba się na taką rozmowę zapisać telefonicznie w sekretariacie i krótko scharakteryzować problem  – wyjaśnia Anna Bogacz – rzeczniczka UMiG Pleszew. I dodaje, że pierwszy interesant do burmistrza Arkadiusza Ptaka już na rozmowę przy Skypa się zapisał.
Możliwość kontaktu przez interenet pozostanie nawet po ustaniu pandemii koronawirusa chociaż tradycyjne przyjęcia interesantów w poniedziałki zostaną przywrócone.
Ale burmistrz Arkadiusz Ptak zachęca tych, którzy potrafią korzystać z mediów społecznościowych, żeby z nim oraz zastępcami Izabelą Świątek i Andrzejem Jędruszkiem kontaktowali się przez komunikatory: Messenger, Skype i WhatsApp.

RADIO CENTRUM Z burmistrzem w sieci


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska