Seniorzy chcą wyjść z wirtualnego świata

Avatar photoIrena Kuczyńska26 lutego 20216min
CWIO-1d-1280x487.jpg
Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie powoli odmraża swoją działalność i otwiera się na spotkania z seniorami w realu, nie tylko w wirtualnym świecie. Na początek spotkania z treningu umysłu,  warsztaty ekologiczne i kawiarenka.  Oczywiście wszystko z zachowaniem restrykcji epidemiologicznych - zapewnia Lucyna Roszak - prezes Fundacji Animacja, która CWIO prowadzi.
Są seniorzy, którzy nie mają problemu z zagospodarowaniem samotności w domowych pieleszach i wystarczy im telefoniczny kontakt z animatorkami z Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich i świadomość, że ktoś o nich myśli. Chodzi o osoby, które przed pandemią uczestniczyły w zajęciach. Ale są też panie, które mają wielką potrzebę spotkania z koleżankami i wypicia kawy w bezpiecznych warunkach.
Z myślą o nich, w każdy czwartek pomiędzy 12.00 a 14.00 CWIO przy ul. Bolesława Krzywoustego uruchamia kawiarenkę z kawą, herbatą i ciasteczkiem. Obowiązują telefoniczne zapisy  u Emilii Golińskiej – nr tel. 519 555 974, bo liczba amatorek i amatorów pogaduszki przy kawie, nie może przekraczać 6 osób. 
Na 10 marca zaplanowano  warsztaty z treningu umysłu dla seniora, z podręcznikami, aplikacjami, grami planszowymi i stolikowymi. Tu także obowiązują zapisy, dwie grupy po 6 osób z dezynfekcją sali pomiędzy grupami – zapewnia Lucyna Roszak.
19 marca, w ramach edukacji ekologicznej, odbędą się warsztaty „Woskowijki”, podczas których z nasączonego woskiem kawałka  bawełny, będzie można wyczarować ekologiczne opakowanie do przechowywania żywności.
Warto dodać, że do CWIO powoli wracają organizacje pozarządowe, uruchomili biuro wędkarze, emeryci. Nieformalne grupy mogą pomieszczenia wynajmować na spotkania, oczywiście z zachowaniem procedur epidemiologicznych.

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska