Rozmowa z Adamem Włodarczykiem o wyprawie na Grenlandię

Avatar photoIrena Kuczyńska26 lutego 20242min
Adam Włodarczyk, Jarosław Niemann i Tristan Szymański 4 marca wyruszają na na Grenlandię. Odbędą 10 - dniową wyprawa szlakiem koła podbiegunowego wśród niedźwiedzi polarnych i piżmowołów. Z namiotem, bez internetu.

 

Nie jest to pierwsza wyprawa, którą poprowadzi Adam Włodarczyk. W 2018 roku – z namiotem, w towarzystwie syna, wędrował po Kazachstanie.

Dwa lata temu spełnił marzenie i dotarł za koło podbiegunowe, by podczas kilkudniowego trekkingu w tundrze, na własne oczy zobaczyć Spitsbergen. Towarzyszyli mu dwaj przyjaciele, Jarosław Niemann i Tristan Szymański.

Teraz podróżnicy wyruszają na Grenlandię. Zamierzają dotrzeć z Kopenhagi samolotem turbośmigłowym do Sisimiut – od strony morza Baffina i Kanady. Tam odwiedzą Polaka mieszkającego w Sisimiut od 16 lat. Stamtąd wyruszą w 10-dniową wyprawę zimową Arctic Circle Trail (szlak koła podbiegunowego), zaliczając Russel Peak (lodowiec Russela).

„Każdy pociągnie swoje sanki ze śpiworami, namiotem, sprzętem i jedzeniem” – mówi Adam Włodarczyk, kierownik ekspedycji.

Podróżnicy mają szansę na spotkanie z piżmowołami arktycznymi i białymi niedźwiedziami. O szczegółach przygotowań do wyprawy, którą wspierają sponsorzy, w tym miasto i powiat, opowiada  Adam Włodarczyk.

Poniżej znajduje się materiał wideo z rozmową:

Czytaj: Z Pleszewa na Spitsbergen z trekkingiem w tundrze

Więcej Rozmów z ciekawymi ludźmi TUTAJ


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska