Za mundurem

Avatar photoIrena Kuczyńska18 marca 20182min
Przewodniczący-Komisji-–-lek.-med.-Adam-Matuszczak-sekretarz-marcin-Mazurek-i-Stefan-Drążewski1.jpg

436 osób stanie w tym roku przed Powiatową Komisją Lekarską, która określi ich przydatność do służby wojskowej w czterech kategoriach.

Wśród zgłaszających się „do stawki” jest 9 kobiet. A od kilkudziesięciu lat w komisji zasiada nieprzerwanie Stefan Drążewski.

Powiatowa Komisja Lekarska w Pleszewie pracuje pod kierunkiem lekarza medycyny Adama Matuszczaka. Ale to pan Stefan – emerytowany kierownik zaopatrzenia w Zespole Opieki Zdrowotnej w Pleszewie, jest postacią kultową.

Od lewej Stefan Drążewski, Adam Matuszczak - przewodniczący PKL w Pleszewie, Marcin Mazurek

Zasiadał w komisji jeszcze w czasach, kiedy młodzi mężczyźni robili, co mogli, żeby się od służby czynnej wymigać. Teraz jest odwrotnie. Młodzi ludzie chcą pracować w wojsku. Mówią, że to pewna praca i stała kasa na koncie.

Violetta Karwowska z UMiG w Pleszewie

W tym roku przed PKL w Pleszewie staje 377 dziewiętnastolatków i 50 mężczyzn z roczników starszych. Tomasz Wojtala, rzecznik Starostwa Powiatowego w Pleszewie mówi, że przed komisją stanie też 9 kobiet urodzonych w latach 1994 – 1999, które kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo są studentkami lub absolwentkami tych uczelni.

Źródło: http://www.rc.fm/news/pleszew-za-mundurem.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska