Zagrają i zaśpiewają na torowisku dla Serca Jezusowego

Irena Kuczyńska15 czerwca 20225min
W Pleszewie trwają przygotowania do koncertu uwielbienia "Dla Serca Jezusowego"  W sobotę o 19:00 na torowisku przy ulicy Kolejowej zagra i zaśpiewa Schola Lenartowicka i zespół Sound of Haeven.
287322279_1391959154637833_474540430500462550_n.jpg

Wstęp na koncert jest bezpłatny a miejsca pomiędzy Zajezdnią Kultury i biblioteką na dawnym dworcu – dużo. Schola Lenartowicka  zaprasza.

Schola Lenartowicka zaprasza na koncert
Pierwszy koncert po pandemii

Jest to 3. koncert uwielbienia organizowany w Oktawie Bożego Ciała. Dwa poprzednie odbyły się na pleszewskim Rynku. W tym roku, po raz pierwszy, Schola z zespołem wystąpi na torowisku. Wystąpi też po raz pierwszy po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Jak mówi liderka zespołu Julia Piotrowska, koncert ma być modlitwą do Boga o ustanie epidemii koronawirusa, o zakończenie wojny w Ukrainie, o pokój na świecie i pokój w ludzkich sercach.

Schola Lenartowicka gra i śpiewa 2019
Koncert na Rynku 2019
Czytaj też:Boże Ciało w Pleszewie, rano procesje, wieczorem koncert
Będzie wesoło i pobożnie

Zagrają i zaśpiewają swoje autorskie utwory  tj. “Dla Serca Jezusowego”, “Hej hej, śpiewajmy pieśń”, “Panie mój, przychodzę dziś” ale też  najnowszy utwór, powstały w czasie pandemii „Pomiędzy nami idziesz Panie”. Nie zabraknie też utworów znanych i lubianych, do wykonania których, zapraszana jest zwykle publiczność.  Będzie więc w sobotę na torowisku miło, wesoło  i pobożnie.

Schola Lenartowicka i Sound of Haeven

Mają swoje miejsce na ziemi

Początki Scholi Lenartowickiej i zespołu Sound of Haeven sięgają 2009 roku. Śpiewacy się zmieniają ale skład zespołu muzycznego  pozostaje w zasadzie bez zmian. Ostatnio grupa zyskała swoje miejsce na ziemi. Jest to “Oleksówka” w Lenartowicach, którą zakupiono i gdzie po wyburzeniu ścian, jest dużo miejsca do grania i śpiewania.

na próbie

Zespół 11 osób: – I skrzypce: Adrianna Zagrodnicka i Piotr Kuchta – II skrzypce: Milena Walendowska i Martyna Sokowicz – flet poprzeczny: Jagoda Siekierska – klawisze: Damian Kuczyński – gitary: Sebastian Twardowski i Karol Pilarski – gitara basowa: Mateusz Antczak – perkusja: Marcin Sołtysiak – konga, bongosy i inne perkusjonalia: Dominik Jagielski

Schola: – Nina Jezierska – Patrycja Jabczyńska – Oliwia Antczak – Anna Kuchta – Anita Łuczak – Martyna Wojciechowska – Sara Piotrowska – Weronika Waliszewska – Wiktoria Markiewicz – Patrycja Markiewicz – Beata Derezińska – Lena Mrozińska – Klaudia Kaźmierowska.

Fotorelacje z koncertu