Z Przemysłem II w Pleszewie – konkursowa oferta dla najmłodszych

Avatar photoIrena Kuczyńska17 kwietnia 20232min
komiks-1.png
Dwa konkursy związane z 740 - leciem Pleszewa czekają na najmłodszych mieszkańców miasta ale też powiatu. Zajezdnia Kultury zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt. " Moje miasto za 100 lat", Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy do konkursu na komiks  "Z Przemysłem II w dzisiejszym Pleszewie".

W tym roku Pleszew obchodzi 740.  urodziny. 2 października 1283 roku po raz pierwszy w dokumencie sądowym zostało wspomniane „civitas Plessov” czyli „miasto Pleszew”. Tego dnia ówczesny książę wielkopolski Przemysł II objął Pleszew jurysdykcją sądu kaliskiego.

Świętujmy razem 740. urodziny miasta Pleszewa

Moje miasto za 100 lat

Wśród licznych imprez upamiętniających to ważne wydarzenie są dwa konkursy dla najmłodszych. Zajezdnia Kultury zaprasza pleszewian w wieku od lat 5 do 14 do udziału w konkursie plastycznym „Moje miasto za 100 lat” w technice dowolnej. Wybrane prace zostaną wydrukowane w formie pocztówek okolicznościowych, pojawią się też na wystawie pokonkursowej.

Z Przemysłem II w Pleszewie

Pleszewska biblioteka ma ofertę dla uczniów klas od IV – VIII z całego powiatu pleszewskiego. Chodzi o stworzenia komiksu w wersji papierowej na pojedynczej sztywnej planszy w formacie A 3 „Z Przemysłem II w dzisiejszym Pleszewie”. Można króla po mieście oprowadzić, można zaprosić go na np. mecz Stali, czy na lekcję do szkoły, do kina, można zrobić komiks w formie rozmowy  np. z kimś ważnym. Konkursy już wystartowały. Finały w końcu maja.

 

Szczegółowe informacje i regulaminy konkursów można znaleźć na stronach Zajezdni TUTAJ i biblioteki

Księga Życzeń na 740 urodziny Pleszewa

Czytaj też: 737 urodziny miasta Pleszewa


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska