Zbierały w Kowalewie karmę dla psów i kotów z Azylu

Avatar photoIrena Kuczyńska24 marca 20215min
Wolontariuszki-z-Kowalewa-1.jpg
Zosia, Jagienka, Michalina i Zosia zebrały karmę dla bezdomnych zwierząt, które schronienie znalazły w Azylu w Pleszewie. We wtorek dary trafiły do psów i kotów.
Pomysł zrodził się w głowie  Michaliny Stròżyk – uczennicy szkoły Podstawowej w Kowalewie. To ona, razem z młodszą siostrą Zosią  i dwoma przyjaciółkami z 3b – siostrami Zosią i Jagienką Smułka,  zorganizowała zbiórkę karmy mokrej i suchej dla psòw i kotów. Ale też koców, miseczek i innych akcesoriów, które przydają się zwierzakom w Azylu.
Postanowiłyśmy zostać wolontariuszkami, powiedziałam o tym rodzicom, tata nas poparł i zapewnił, że zebrane dary zawiezie swoim samochodem do schroniska Azyl w Pleszewie – mówi Michalina Stróżyk.
Dziewczynki, z pomocą taty, wydrukowały i rozwiesiły na osiedlu w Kowalewie  plakaty zachęcające do udziału w akcji zbierania karmy. Wyznaczono termin do 23 marca 2021 roku.
Do akcji dziewczynka zainspirowała wychowawczynię klasy 3 b, zgodę na rozwieszenie plakatów w szkole wyraziła też dyrekcja szkoły. Ogłoszenie ukazało się też na stronie internetowej szkoły. Dyrektorka pochwaliła dziewczynki za pomysł na akcję i za  chęć bycia wolontariuszkami.
Warto dodać, że dziewczynki miłości do zwierząt i odpowiedzialności za nie, uczą się w domach. Michalinka i Zosia mają w domu pieska NIKO, natomiast Zosia i Jagienka mają Karmela.

We wtorek tata Michaliny i Zosi odwiózł do Azylu zebrane dary. Zebrano pełen bagażnik.

Na profilu FB Wolontariusze dla zwierząt z azylu w Pleszewie we wtorek  ukazało się podziękowanie dla dzielnych dziewczynek z Kowalewa. TUTAJ

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska