Zielono a nawet niebiesko w Pleszewie

Avatar photoIrena Kuczyńska31 maja 20213min
Czoło-2.jpg

24 000 kwiatów cebulicy dzwonkowatej zakwitło w pleszewskich Plantach. Wysadzone jesienią sadzonki niebieskich kwiatów tworzą imponujący dywan rozciągnięty wzdłuż jednego z parkowych stawów. Kwitnące cebulice będzie można podziwiać do lipca. Nie są to jedyne nasadzenia w mieście Pleszewie…

Cebulice to prezent i niespodzianka dla osób, które nie tylko kochają park leśny Planty ale też fotografują go w różnych porach dnia a także roku. Kwitnące kwiatowe dywany uwiecznione przez pleszewskich fotografów można oglądać na Facebooku czy na Instagramie.

Nasadzenie cebulic to pomysł Jarosława Florczaka – kierownika Zakładu Usług Komunalnych, specjalisty w dziedzinie ogrodnictwa i florystyki. Będą kwitły do lipca, koniecznie trzeba je zobaczyć. Ale nie tylko kwiaty w Plantach.

Ostatnio miasto zagospodarowało też skwer przy zbiegu ulic Targowej i Malinie, co tworzy całość z nasadzeniami na małym rondzie, na ulicy Targowej i na ulicy Malinie.

Przy Centrum Usług Wspólnych na ul. Targowej pojawiły się wiśnie osobliwe, natomiast przy nowej siedzibie Przedsiębiorstwa Komunalnego przy ul. Polnej – lipy miododajne.

W poniedziałek rozpocznie się sadzenie grusz drobnoowocowych w wyremontowanej ulicy Sienkiewicza.

W sumie, w ostatnich tygodniach posadzono w Pleszewie niemal 100 nowych drzew. Natomiast w ciągu 2,5 roku od wyborów samorządowych liczba drzew posadzonych w mieście dochodzi do 1200, natomiast krzewów do 3600. Kolejnych nasadzeń można się spodziewać na nowym deptaku na Nerze…


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska