Zmarł ks. Grzegorz Kuliński – proboszcz parafii w Szymanowicach

Avatar photoIrena Kuczyńska12 października 20202min
Ks.-kulinski-czolo.jpg

W sobotę nad ranem, na plebanii, zmarł ks. Grzegorz Kuliński – proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Szymanowicach (pow. pleszewski).
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek 16 października w kościele w Szymanowicach. Pochówek w sobotę na cmentarzu w Czerniejewie w Archidiecezji Gnieźnieńskiej.Informacja o śmierci proboszcza dotarła do parafian w sobotę rano i napełniła wszystkich smutkiem. Wieczorem w szymanowickim kościele parafianie zgromadzili się na modlitwie różańcowej za duszę zmarłego proboszcza. Ks. Grzegorz Kuliński miał zaledwie 53 lata. W parafii św. Jana Chrzciciela w Szymanowicach pracował od 5 lat.
Kilkanaście dni wcześniej parafia przeżyła uroczystość Bierzmowania z udziałem biskupa gnieźnieńskiego. Parafia w Szymanowicach, jako jedyna w powiecie pleszewskim, należy do Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
Ks. Grzegorz Kuliński zmarł na plebanii, o czym poinformował parafian ksiądz wikariusz. Zapowiedział on, że uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w kościele w Szymanowicach w piątek o godzinie 19.00, gdzie przy trumnie odbędzie się msza św. i różaniec. Msza św. pogrzebowa odbędzie się  w sobotę 17 października o godzinie 11.00 w kościele w Czerniejewie pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. Następnie pochówek na cmentarzu parafialnym.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska