Znani podróżnicy w Muzeum Ziemiaństwa

Avatar photoIrena Kuczyńska7 sierpnia 20192min
Dobrzyca.jpeg

W sierpniowe weekendy Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy organizuje spotkania ze znanymi polskimi podróżnikami.

Ma to ścisły związek z wystawą czasową „Dla przyjemności, z konieczności”, poświęconą ziemiańskim podróżom, która od kwietnia jest eksponowana w pałacu.

Spacer po wystawie „Z konieczności dla przyjemności” TUTAJ

Pierwszy gość to Adam Borowicz – najpopularniejszy śląski bloger i autor programu „To je Borowicz” w TVP. W niedzielę 11 sierpnia o godz. 18.00 w Sali Balowej opowie on o swoich kulinarnych wojażach i o potrawach, których kosztował. Zainspiruje też uczestników spotkania do dzielenia się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami z podróży.

W piątek 16 sierpnia o godz. 19.00 rozpoczną się „Muzyczne wojaże” z Jackiem Dżej Dżej Jędrzejakiem –  wokalistą zespołu Big Cyc – miłośnikiem dalekich wypraw z gitarą i aparatem fotograficznym.

W niedzielę 25 sierpnia o 18.00 Jasiek Mela przekonywać będzie o tym, że wszystko w życiu jest możliwe, każdy może „Przekroczyć granice” i marzenia spełniać.

„W piątek 30 sierpnia o 19.00  „Zakazane  miejsca – NAPROMIENIOWANI.Pl czyli spotkanie z tymi, którzy byli  w Czarnobylu, Prypeci, Fukushimie i z wielką przyjemnością zabiorą tam dobrzycką publiczność!

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa starych liczników Geigera i pokaz filmu „Ostatni ludzie Czarnobyla”. Do udziału we wszystkich spotkaniach  zaprasza dyrektor Muzeum Ziemiaństwa Wiesław Kaczmarek.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska