Zuzanna Musielak – Rybak – nową szefową pleszewskiej biblioteki

Avatar photoIrena Kuczyńska28 stycznia 20212min
Zuza-czolo.jpg

Zuzanna Musielak – Rybak –  szefowa „Gazety Pleszewskiej” i portalu pleszew.naszemiasto.pl została nowym dyrektorem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pleszew.

Była jedyną kandydatką w konkursie. Jej wizja funkcjonowania biblioteki uzyskała akceptację komisji konkursowej. Następny krok należy do burmistrza, który musi ją powołać na stanowisko.

Z końcem marca, z biblioteką po 17 latach żegna się Elżbieta Mielcarek. Jej miejsce w książnicy usytuowanej w dawnym budynku dworca kolejowego w Pleszewie zajmie Zuzanna Musielak – Rybak, która przez  10 lat była związana z „Gazetą Pleszewską”, w ostatnich 4 latach szefowała redakcji. Miała też wcześniej krótki epizod w Domu Kultury w Pleszewie.

Zuzanna Musielak – Rybak  była jedyną kandydatką w konkursie na stanowisko dyrektora biblioteki. Powiedziała radiu Centrum, że zamierza kontynuować to, co robiła z zespołem bibliotekarek Elżbieta Mielcarek. Ale też ma kilka pomysłów, dzięki którym – jak mówi –  przybędzie bibliotece czytelników.

Warto dodać, że Zuzanna Musielak – Rybak bywała moderatorką wielu spotkań z pisarzami, poetami, ludźmi kultury, które organizowała biblioteka.

Z racji  wykonywanego do tej pory zawodu, jest osobą rozpoznawalną w Pleszewie i okolicy. Pracę w bibliotece podejmie 1 kwietnia. Jest trzecią z kolei kobietą na stanowisku dyrektora pleszewskiej biblioteki. Przed Elżbietą Mielcarek  biblioteką kierowała Ewa Szpunt.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska