Więcej aut parkuje na Rynku

Avatar photoIrena Kuczyńska24 września 20203min
strefa-1.jpg

Od 1 czerwca w Pleszewie w Strefie Płatnego Parkowania obowiązują dwie podstrefy z różnymi płatnościami. Drożej jest w podstrefie A czyli na Rynku, taniej w podstrefie B czyli na pozostałych ulicach.
Chodziło o zwiększenie rotacji aut w Rynku, zwłaszcza w godzinach szczytu, o co wnioskowali m.in. właściciele sklepów i firm

Zdaniem burmistrza Pleszewa Arkadiusza Ptaka podział Strefy Płatnego Parkowania na dwie podstrefy, miał sens. Po 1 czerwca rotacja samochodów parkujących w Rynku zwiększyła się i to znacząco. Podczas gdy w maju 2020 roku w Rynku sprzedano 5300 biletów, to w sierpniu kiedy parkowanie na Rynku było droższe, sprzedano ich 10 500 czyli prawie dwa razy więcej. Łatwiej też w godzinach szczytu, znaleźć na Rynku wolne miejsce na zaparkowanie auta.
Przypomnijmy, że do końca maja pierwsza godzina parkowania w całym Pleszewie kosztowała 2 złote. Od czerwca, po podziale SPP na dwie podstrefy: A – Rynek i B – pozostałe ulice, stara cena obowiązuje wszędzie, oprócz Rynku, gdzie za pierwszą godzinę parkowania trzeba zapłacić 4 zł, za drugą 4,50, za trzecią 5 zł i kolejne po 4 zł. Jest to cena na tyle wysoka, że po załatwieniu pilnej sprawy na Rynku, warto zmienić miejsce parkowania na tańszą strefę B albo przejechać na parking bezpłatny w okolicach dawnego dworca kolejowego, który niebawem będzie powiększony. I ciekawostka – miesięczny abonament na parkowanie w Rynku kosztuje 200 zł. I zainteresowanie nim jest minimalne.

RADIO CENTRUM Podzielone parkowanie


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska