Chodzi o minimalizowanie ewentualnych szkód psychicznych u dzieci wywołanych pandemią, zdalnym nauczaniem czy ryzykiem uzależnienia od urządzeń mobilnych
Bezpłatne dyżury psychologa Anny Rozbickiej – Winieckiej wystartowały 8 listopada dyżurem w Szkole Podstawowej w Lenartowicach. Kolejnych 9 odbędzie się we wszystkich szkołach miasta i gminy Pleszew, w szkole przy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP i w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich.
Ale nie obowiązuje podział terytorialny. Każdy może przyjść na dowolny dyżur i dowolną ilość razy – mówi rzeczniczka UMiG Pleszew Anna Bogacz.
Z bezpłatnej pomocy psychologa może skorzystać uczeń, który słabiej sobie radzi z obowiązkami szkolnymi, nie może się odnaleźć w grupie rówieśników, czuje się wyizolowany lub odsunięty na bok. I chciałby o tym porozmawiać.
Także rodzice, jeśli zauważą coś niepokojącego w zachowaniu dzieci, dostrzegą że mogą mieć one problemy natury psychologicznej, mogą być uzależnione np. od internetu, mają złe relacje z rówieśnikami, powinni zasugerować swoim latoroślom rozmowę z psychologiem a z młodszym dzieckiem przyjść.
10 listopada do szkoły w Kowalewie, 15 listopada do szkoły w Taczanowie Drugim, 17 listopada do szkoły w Kuczkowie, 22 listopada do szkoły w Sowinie Błotnej, 24 do pleszewskiej Jedynki, 29 listopada do Dwójki, 1 grudnia do Trójki, 6 grudnia do szkoły w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP i 8 grudnia do Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich.
Spotkania trwają od 15.30 do 17.30. Są współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Mają zwiększyć wiedzę o zachowaniach szkodliwych dla zdrowia i kształtować zachowania prozdrowotne.