Biblioteka na dworcu zaprosiła autorkę felietonów „Tydzień Baby”

Avatar photoIrena Kuczyńska21 marca 20225min
275846811_5246869095332918_3762417890954440138_n-1.jpg
Biblioteka na dworcu zaprasza na trzy ciekawe spotkania : w czwartek z autorką zbioru felietonów "Tydzień Baby", w piątek z etnografem, który opowie o tradycjach wielkanocnych naszego regionu, natomiast w niedzielę z autorką bestselerowej sagi "Stulecie Winnych".
Tydzień Baby
W czwartek biblioteka na dworcu będzie gościć red. Kamillę Placko – Wozińską – długoletnią dziennikarkę „Gazety Poznańskiej”, „Głosu Wielkopolskiego”, gdzie przez wiele lat publikowała felietony Tydzień Baby. Po po zerwaniu współpracy z Polska Presse nadal pisze felietony z Babą w roli głównej, przede wszystkim na własnym profilu  Harmonia Życia.  Zebrała je w książeczkę „Tydzień Baby. Setka na jubileusz”. Bezsprzecznie felietony Kamilli to samo życie, zwłaszcza tytułowej Baby,  opisane z przymrużeniem oka. W rezultacie książka została okrzyknięta najweselszą książką roku.
Wielkanocne obyczaje

W związku ze zbliżającymi się świętami, w najbliższy piątek, biblioteka wprowadzi nas w atmosferę Wielkanocy. Wojciech Zjawiony – etnograf, kurator Działu Etnografii Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Kaliszu, opowie o tradycyjnej obrzędowości ludowej świąt wielkanocnych południowo – wschodniej Wielkopolski. Co będzie bardzo ciekawe, w związku z tym, że powiat pleszewski kiedyś dzieliła a teraz łączy rzeka Prosna. I do tej pory obyczaje wielkanocne po obu stronach rzeki  nieco się różnią.

Plakat – tradycyjna obrzędowośćludowa świąt wielkanocnych regionu południowo – wschodniej wielkopolski
Stulecie Winnych
No i niedziela z Ałbeną Grabowską  – lekarką i pisarką – autorką sagi rodzinnej „Stulecie Winnych” – w której opisuje ona dzieje jednej rodziny w latach 1914 – 2014.  Właśnie na podstawie bestsellera nakręcono serial.       Z pewnością film sprawił, że twórczość Ałbeny Grabowskiej stała się jeszcze bliższa. Ałbena napisała też inne ciekawe powieści m.in. „Lady M” czy „Alicja w krainie czarów”. Na to spotkanie obowiązują wejściówki w związku z czym należy się pośpieszyć. Jest realizowane  w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Biblioteka na dworcu zaprasza na spotkania gości z Ukrainy.

Biblioteka ma ofertę dla dużych i małych

Spotkanie z Ałbeną Grabowską – autorką „Stulecia Winnych”

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska