Pleszewska biblioteka ma ofertę dla dużych i dla małych

Irena Kuczyńska7 marca 20226min
Pleszewska biblioteka pozyskała 75 000 złotych na wzbogacenie swojej oferty dla czytelników. Główne działania to:  Biblioteczna Akademia Rozmaitości, Projekt "Stacja Biblioteka - początek literackiej podróży" dla dzieci i rodziców oraz "Bądź Eko i działaj z Biblioteką".
Zuza-mniejsze-foto.jpg
Ałbena Grabowska, Mariusz Szczygieł i Sylwia Chutnik
Biblioteczna Akademia Rozmaitości startuje już w marcu. W  niedzielę 27 marca z pleszewianami spotka się  Ałbena Grabowska – autorka  bestselerowej sagi “Stulecie Winnych”. Na 16 maja zaplanowano spotkanie z Mariuszem Szczygłem, który opowiadać będzie o życiu Czechów – naszych południowych sąsiadów. 10 czerwca przyjedzie do biblioteki pisarka, felietonistka “Polityki” Sylwia Chutnik . W wakacje ma dotrzeć długo oczekiwany w Pleszewie Bogusław Wołoszański no i Vincent Viktor Severski autor autor m.in. “Ludzi Putina”. Z myślą o nastolatkach pleszewska biblioteka zorganizuje festival fantasy i festiwal nowoczesnych technologii – czyli Biblioteczny Wehikuł Czas.

Początek literackiej podróży dla najmłodszych

Ale to nie wszyscy. O kolejnych gościach pleszewska biblioteka będzie czytelników informować – zapewnia dyrektor Zuzanna Musielak – Rybak i zaprasza najmłodszych czytelników z rodzicami do udziału w projekcie im dedykowanym ” Biblioteka – początek literackiej podróży”. Zakłada on spotkania z popularnymi pisarzami ale też warsztaty literacko – kulinarne, ilustratorskie, zielarskie i huczne Rodzinne Święto Biblioteki.

Pleszewska biblioteka z dotacją z ministerstwa kultury
Bądź EKO z  biblioteką
Trzecie działanie czyli “Bądź EKO i działaj z Biblioteką” to promocja ekologii i zdrowego stylu życia. W planach jest duży festyn ekologiczny, spektakle, spotkania w stylu zero waste ale też gra zadaniowa dla dzieci. O wszystkim, na bieżąco, biblioteka informuje na plakatach i w internecie. 75 000 zł na realizację tych wszystkich przedsięwzięć  biblioteka pozyskała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Pleszewska biblioteka – biblioteczna tablica ogłoszeń