Rozmowa Ireny z Arkadiuszem Ptakiem o zmianach w komunikacji publicznej

Irena Kuczyńska30 listopada 20232min
Od stycznia 2024 roku zmienia się organizacja komunikacja publicznej w Mieście i Gminie Pleszew. W dni robocze każda miejscowość w gminie będzie skomunikowana z Pleszewem. O zmianach rozmawiamy z burmistrzem Arkadiuszem Ptakiem.
Propozycje zmian w komunikacji publicznej w MiG Pleszew właśnie zaakceptowali pleszewscy radni.

Obejrzyj film, wciśnij ikonę “play” na odtwarzaczu poniżej.

Arkadiusz Ptak  podkreśla, że to zaledwie początek rewolucji w komunikacji. Chodzi przede wszystkim o to, żeby mieszkańcy najbardziej odległych sołectw mieli szansę dojechać do miasta żeby załatwić swoje sprawy. I tak będzie.
Polepszy się też komunikacja pomiędzy Dobrzycą i Pleszewem, ponieważ Dobrzyca nawiązała współpracę z Pleszewem w zakresie organizacji komunikacji. W drodze z Pleszewa do Dobrzycy autobus dowiezie pasażerów do miejscowości po drodze, zahaczając też o Suchorzew, Piekarzew, Kowalew – tłumaczy Arkadiusz Ptak.
I jeszcze jedno, od stycznia autobusy linii PPL 1 i PPL 2 będą dojeżdżać do dworca kolejowego w Kowalewie. Pleszewskie Linie Autobusowe będą nadal obsługiwać linię m.in. do Kalisza, będą prowadzić dowozy uczniów do szkół i działać na terenie pozostałych gmin powiatu pleszewskiego.