740 babeczek na 740 – lecie Pleszewa upieką babeczki z Kowalewa

Avatar photoIrena Kuczyńska15 maja 20234min
230517-740-babeczek-od-babeczek.png
740 babeczek na 740. urodziny miasta Pleszewa, upieką i rozdadzą pleszewianom babeczki Koła Gospodyń Wiejskich z Kowalewa.

 

Babeczki  będą rozdawane za darmo. Będzie też możliwość wrzutu do puszki pieniędzy na zakup windy dla Michałka z gminy Dobrzyca, wcześniaka z licznymi wadami wrodzonymi – powiedziała radiu Centrum Beata Mofina – przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Kowalewie

Urodziny po urodzinach

Kowalewskie KGW jest jednym z najliczniejszych w MiG Pleszew – zrzesza 75 pań i dwóch panów – jeden jest mężem a drugi synem członkini. Niedawno Koło hucznie obchodziło 65. urodziny.

Babeczki z Kowalewa – urodzinowa fotka KGW

Teraz zamierza uczcić obchody 740 lecia  miasta Pleszewa, które 2 października 1283 roku, po raz pierwszy w dokumencie sądowym, zostało przez Przemysła II, – wtedy jeszcze księcia wielkopolskiego, wspomniane jako civitas Plessov czyli miasto Pleszew.

– Obelisk upamiętniający 700 – lecie Pleszewa

Czytaj: Civitas Plessov po raz pierwszy 2 października 1283 roku

Herbowe  babeczki

Jak na KGW z tradycjami i wielu nagrodami w konkursach kulinarnych przystało, panie z Kowalewa chcą uczcić urodziny miasta ciasteczkami – a dokładnie 740. mufinkami. Ułożą je na pleszewskim Rynku w kształcie herbu. Będą więc babeczki białe i niebieskie. Układanie i posypywanie ich kolorowym pudrem, wystartuje około 9.00. Rozdawanie ciasteczek rozpocznie się o 11.00.

Na windę dla Michałka

Przy okazji będzie możliwość finansowego wsparcia rehabilitacji i  zakupu windy dla Michałka z gminy Dobrzyca, wcześniaka z licznymi wadami wrodzonymi m.in. wodogłowiem, padaczką, agnezją móżdżku, niedosłuchem i obniżeniem napięcia mięśniowego. Czeka go wiele zabiegów, długa rehabilitacja ruchowa, mowy i słuchu. Zaś winda ułatwiłaby życie jemu i rodzinie – podkreśla liderka kowalewskiego KGW Beata Mofina.

Urodziny KGW w Kowalewie – pierwsza z lewej przewodnicząca Beata Mofina

Czytaj też: Księga życzeń na 740. urodziny Pleszewa

Przebiegną 740 km na 740 – lecie Pleszewa

Nowy sztandar na 740 – lecie Pleszewa


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska