Bajarze z Leśnej Polany zaproszeni na konkurs krasomówczy

Irena Kuczyńska18 marca 20224min
Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprasza do udziału w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Bajarze z Leśnej Polany” im. redaktora Andrzeja Zalewskiego. Konkurs krasomówczy odbędzie się w dniach 26 i 27 maja 2022 roku. Zgłoszenia uczestników trwają do 31 marca.
Konkurs-krasomowczy-Bajarze-z-Lesnej-Polany.jpg

 

Konkurs krasomówczy jest propozycją dla osób, które potrafią w sposób nietuzinkowy i inspirujący opowiadać o lesie. Tegoroczna formuła polega na przygotowaniu gawędy własnego autorstwa, nagraniu swojego wystąpienia w formie wideo oraz przesłaniu do organizatora do 22 kwietnia. Gawęda powinna trwać od 6 do 7 minut.

Gdzie szukać inspiracji

Gawęda może nawiązywać do własnych przeżyć opowiadającego, które są związane z lasem. Inspiracją może być bardziej lub mniej znana opowieść czy legenda o lesie. Konkurs krasomówczy może być okazją do opowiedzenia rodzinnej historii z lasem w roli głównej  – sugeruje Anna Antonowicz – kierownik działu Edukacji i Informacji Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Ważne terminy

Zgłoszenie o chęci przystąpienia do konkursu należy wysłać na adres OKL-u do końca marca.  26 maja wszystkie gawędy zostaną opublikowane na stronie Ośrodka Kultury Leśnej.

Konkurs krasomówczy Bajarze z Leśnej Polany w OKL-u w Gołuchowie rok 2021

Na 27 maja zaplanowano wręczenie nagród laureatom. Jeśli chodzi o uczestników konkursu, może do niego przystąpić każdy zainteresowany tematem, bez względu na wiek. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Laureaci konkursu krasomówczego Bajarze z Leśnej Polany w OKL-u 2021
Zaczęło się od Andrzeja Zalewskiego

To już XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu “Bajarze z Leśnej Polany”, którego inspiratorem był red. Andrzej Zalewski – aktualnie patron imprezy. Konkurs krasomówczy przebiega pod auspicjami Rady Języka Polskiego przy Polskiej Akademii Nauk oraz dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Zasady przebiegu konkursu zawiera regulamin, który razem z formularzem zgłoszenia znajduje się na stronie internetowej Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.