Będzie parking przy cmentarzu

Avatar photoIrena Kuczyńska20 września 20192min
parking_02-1280x853.jpg

Przy cmentarzu w Choczu (pow.pleszewski) powstaje parking.

Wykonuje go gmina na gruntach wykupionych od Wspólnoty Gruntowej – potwierdziła radiu Centrum Magdalena Marciniak – zastępca burmistrza MiG Chocz.

Zabiegi o parking, który jest położony na podmokłym gruncie i w czasie jesiennych słot, parkowanie samochodu jest przedsięwzięciem bardzo trudnym, trwały od dawna.

Część radnych uważała, że wystarczy teren trochę utwardzić i już będzie dobrze. W końcu zwyciężył pomysł burmistrza Mariana Wielgosika, który optował za porządnym parkingiem z kanalizacją deszczową.

I taki powstaje, ma być gotowy do połowy października. Na działce zakupionej za 123 000 złotych od Wspólnoty Gruntowej, firma buduje parking na 103 miejsca postojowe, ze stojakiem na rowery, z oświetleniem, z monitoringiem i wygodnym chodnikiem do cmentarza.

Koszt parkingu 780 000 złotych pochodzących z budżetu gminy. Chocki cmentarz jest jedyny w gminie Chocz, podczas pogrzebów czy w uroczystość Wszystkich Świętych parkują tu liczne samochody. Już wkrótce będzie tu bezpiecznie i estetycznie.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska