Bloki z windami i podziemnymi parkingami gotowe

Avatar photoIrena Kuczyńska27 stycznia 20214min
Czolo-2.jpg

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko -Własnościowa  w Pleszewie oddała do użytku dwa nowe bloki z windami i podziemnymi miejscami parkingowymi. To pierwsze w mieście bloki  z takim standardem. To także pierwsze od 1990 roku mieszkania lokatorskie w Pleszewie a nawet jedne z pierwszych w Polsce.

Mieszkań przy ul. Grunwaldzkiej jest 68 po 34 w każdym bloku. Najmniejsze mają 37 metrów kwadratowych, największe 64. Spółdzielcze bloki są alternatywą dla mieszkań komercyjnych, które proponują deweloperzy. Są też szansą dla osób,  które nie mają zdolności kredytowej ale  stać  je na pierwszą wpłatę czyli 3400 złotych za metr kwadratowy, pomnożone przez 10. W przypadku mieszkania o powierzchni 50 metrów kwadratowych było to 15 500 złotych.

Na budowę bloków spółdzielnia zaciągnęła  kredyt  w Banku Gospodarstwa Krajowego, a spłacać go będą przez 30 lat lokatorzy – członkowie spółdzielni razem z czynszem. Koszt opłat w przykładowym mieszkaniu 50 – metrowym  może wynosić około 1000 zł miesięcznie – szacuje Anna Konieczna wiceprezes SML-W w Pleszewie. W sumie budowa bloków z infrastrukturą kosztowała 11 000 000 złotych. Trwała półtora roku.

25 czerwca 2019 wmurowano akt erekcyjny Więcej TUTAJ


Na zdjęciu Jacek Talar – kierownik robót i Konrad Grabowiecki – inspektor nadzoru, niżej Monika Falk – Filipowicz – prezes SML-W w Pleszewie i Anna Konieczna – wiceprezes

W tych dniach wręczono lokatorom klucze do mieszkań i rozpoczęli oni pracy wykończeniowe, bo lokale oddano w stanie deweloperskim. Bloki przy ulicy Grunwaldzkiej mają pierwszą w Pleszewie podziemną halę garażową na 30 miejsc postojowych i 38 miejsc parkingowych nadziemnych.

Są to także pierwsze w mieście bloki z windą.  Mają też rolety zewnętrzne. Dzięki tej inwestycji spółdzielnia wzbogaciła się o prawie stu nowych członków, którzy są również odbiorcami ciepła produkowanego przez naszą kotłownię przy ulicy Władysława  Warneńczyka.

Warto dodać, że pleszewska spółdzielnia jako jedna z pierwszych w Polsce przystąpiła do budowy mieszkań lokatorskich.  Ostatni taki blok lokatorski oddano do użytku w Pleszewie w 1990 roku.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska