Cały oddział w serduchach od WOŚP!

Avatar photoIrena Kuczyńska11 stycznia 20208min
Czolo.jpg
W 2019 roku do pleszewskiego szpitala  trafił od WOŚP sprzęt wartości 731 702 zł.  Był to prawdziwy boom, cały oddział jest w serduchach - powiedział wolontariuszce pleszewskiego sztabu WOŚP Lidii Wieczorek - ordynator "noworodków" dr Jacek Gąsiorowski.

Najbardziej ordynator jest zadowolony z mobilnego aparatu rentgenowskiego wartości 509,999,99 zł. Wśród nowego sprzętu z serduszkami są 2 inkubatory zamknięte do intensywnej terapii, 2 ciepłe gniazdka dla noworodków, 5 pomp strzykawkowych, 5 pomp objętościowych, 2 kardiomonitory, 4 pulsoksymetry, 7 rozkładanych leżanek dla opiekunów chorych dzieci, które trafiły na oddział dziecięcy.

W sprawie sprzętu ordynator był w Fundacji WOŚP w Warszawie, z Lidią Owsiak pertraktował, jaki sprzęt dla pleszewskiego szpitala jest przydatny. warto dodać, że sprzęt od WOŚP jest serwisowany przez producenta, który decyduje też, kiedy ma być wycofany z użytkowania – mówi Lidia Wieczorek, która w WOŚP gra od 28 lat i sprzęt z serduchami w szpitalu fotografowała.

Wystawa zdjęć będzie eksponowana w Zajezdni Kultury w Pleszewie, gdzie odbywać się będą imprezy WOŚP, pojadą też w niedzielę wraz z Latającymi Patrolami do Grodziska, Rokutowa i Sowiny. Żeby ludzie widzieli, że złotówki wrzucone do puszki, nie idą na marne.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Pleszewie oczywiście znów gra. Pierwsze akordy wybrzmią już w sobotę podczas Meczu Wielkich Serce w hali sportowej i podczas Disco Zumby w Zajezdni Kultury. Po raz pierwszy w Orkiestrze Owsiaka zagra sołectwo Tursko w gminie Gołuchów.

A oto kilka szczegółów z Pleszewa.  Sztab, z szefem Maciejem Banaszyńskim, jak zwykle, rozgości się w pleszewskiej Dwójce, gdzie będzie liczenie pieniędzy donoszonych w puszkach przez wolontariuszy.

Ale licytacja i koncerty oraz spektakl Teatru Prawie Wielkiego z Kowalewa rozpoczną się o 16 w Zajezdni Kultury. O tej samej godzinie ruszą licytacja i koncerty w Oranżerii w Dobrzycy i w sali GOK w Choczu, o 15.30 w Gołuchowie,  oraz po raz pierwszy w Tursku, gdzie w WOŚP grają KGW, sołectwo, stowarzyszenie Niezależni dla Gminy Gołuchów. Wystąpi Kabaret Malina i zespół Two Boys.

Nowością w Pleszewie jest Gra Miejska WOŚP GO, licytacje książek w bibliotece, oraz Latający Patrol, który od 13.00 do 15.00 będzie gościć w świetlicach w Rokutowie, Sowinie i Grodzisku z animacjami dla dzieci.
Na plakatach znajdziecie dokładne rozkłady jazdy WOŚP:

  WOŚP zagra też w Choczu, gdzie siły zebrało kilka organizacji i instytucji nie tylko z Chocza, a oto program: OD 9.00 – KWESTA ULICZNA, OD 16.00 – LICYTACJA W SALI GOK,  WYSTĘPY DZIECI Z PRZEDSZKOLA W CHOCZU, PREZENTACJE ARTYSTYCZNE, POKAZY TAŃCA HIP-HOP, WIELKI TORT OD KGW STARY OLESIEC
WSPÓLNIE GRAMY Z : KLUBEM MOTOCYKLOWYM ISKRA MC POLAND/CHOCZ, KLUBEM PIŁKARSKIM PROSNA CHOCZ, OŚRODKIEM MONAR W NOWOLIPSKU, MŁODZIEŻOWĄ RADĄ MIEJSKĄ, SAMORZĄDEM SZKOLNYM, HARCERZAMI Z BŁĘKITNEJ DRUŻYNY IM. GEN. WŁ. ANDERSA, WOLONTARIUSZAMI „CIEPŁE SERCA,  KGW CHOCZ,  KGW STARY OLESIEC

W 2019 roku w Pleszewie zebrano 83 449,80 zł, w powiecie 175 484, 66 zł. Czy ten rekord zostanie pobity? Mamy nadzieję, że tak, bo granie w Orkiestrze Owsiaka jest zaszczytem i patriotycznym obowiązkiem – mówi 80 – letnia pleszewianka, grająca w WOŚP od początku.

Tak graliśmy w Pleszewie w 2019
Rekordowa Orkiestra w Pleszewie
Pleszewskie granie w Orkiestrze Owsiaka

A oto lista oraz zdjęcia sprzętu, który w 2019 roku Pleszewskie Centrum Medyczne sp. z o.o otrzymało od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafiło to na Oddział Noworodkowy a leżanki dla opiekunów dzieci chorych – na Oddział Dziecięcy.


We wrześniu  2018 roku na Oddział Noworodkowy PCM sp. z o.o trafił  wielofunkcyjny sprzęt do resuscytacji noworodków po urodzeniu, połączony z wagą, kardiomonitorem i promiennikiem. Więcej przeczytacie TUTAJ                    Na zdjęciu poniżej dr Jacek Gąsiorowski demonstruje sprzęt


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska