Czy media mają bronić demokracji? – dyskusja w Klubie Praworządności z dziennikarzem OKO.Press

Irena Kuczyńska18 stycznia 20244min
Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA Oddział w Kaliszu zaprasza na spotkania Klubów Praworządności - w piątek w Pleszewie, w sobotę w Ostrowie Wlkp. Gościem będzie Mariusz Jałoszewski - dziennikarz portalu OKO.press piszący o prawie, sądach i prokuraturze
419858702_4372342682991636_5532967095473360581_n.jpg

 

Czy media mają obowiązek bronić demokracji ? – taki jest temat spotkania Klubów Praworządności w Pleszewie i w Ostrowie Wlkp. na które zaproszono Mariusza Jałoszewskiego dziennikarza  „Gazety Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Polska The Times”  a ostatnio portalu internetowego OKO.press. Pisze on o prawie, o sądach i prokuraturze. W 2021 roku został uhonorowany nagrodą Stowarzyszenia Sędziów Polskich “IUSTITIA”.

W Pleszewie i Ostrowie

I to z jego udziałem odbędzie się dyskusja na temat roli mediów w demokratycznym państwie. W Pleszewie spotkanie z Mariuszem Jałoszewskim odbędzie się w piątek o godzinie 18.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy przy ul. Kolejowej. Nazajutrz – w sobotę o godzinie 15.00 –  Grupa Obywatelska Ostrowski Spacer Protestacyjny “Łańcuch Światła” zaprasza ostrowian na spotkanie z dziennikarzem do n-klubu Sztuka i Edukacja przy ul. Królowej Jadwigi 10.

Organizatorem spotkania jest Kaliski Oddział Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA, w Pleszewie także Fundacja Moniki Matyjaszczyk.

W ramach klubu z pleszewianami spotkali się już – sędzia Igor Tuleya, Piotr Gąciarek, adwokat Michał Wawrykiewicz  – współzałożyciel inicjatywy Wolne Sądy oraz Komitetu Obrony Sprawiedliwości KOS, prokurator Ewa Wrzosek, sędzia Paweł Juszczyszyn, prof. Ewa Łętowska

 Czytaj: Klub praworządności zwiększy obywatelską świadomość

Tour de Konstytucja i prof. Ewa Łętowska w Pleszewie