Dobrzycka Gra Terenowa – rodzinna zabawa w parku

Avatar photoIrena Kuczyńska3 września 20202min
Dobrzycka-Gra-Terenowa.jpg

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy zaprasza do udziału w Dobrzyckiej grze terenowej. Jest to podróż po parku śladami najpopularniejszych budowli.
Start przy platanie, meta w pałacu, gdzie na tych, którzy odgadli hasło, czeka pamiątkowa pieczątka i upominek.Na przejście trasy Dobrzyckiej gry terenowej potrzeba 40 minut. W holu dobrzyckiego pałacu zabieramy więc ulotkę z zaznaczoną trasą i ruszamy w drogę. Którędy? Oczywiście ścieżką przy Platanie, bo „tu przy pałacu w ogrodzie, czeka na ciebie flora i fauna w zgodzie”. Zajrzyj więc do groty, „gdzie chochlik robi różne psoty, nie mając nic lepszego do roboty”,”potem obejdź platana i idź przez mostek do celu, lecz pamiętaj młody przyjacielu, że twe oczy patrzeć dookoła muszą”.
„Na horyzoncie ujrzysz pawia, króla wybiegu tego, policz ile pawi chodzi wśród parkowej przyrody”… dalej szlak wiedzie przez Panteon, Monopter, Oficynę, „gdzie ziemianie załatwiali różne ważne sprawy”.
„Kiedy dotrzesz do celu młody przyjacielu, ujrzysz nagrodę”, po którą trzeba wejść do pałacu, oczywiście ze słowami wpisanymi w wolnych miejscach na ulotce. Dostaniesz też pieczątkę, która jest świadectwem przejścia trasy Dobrzyckiej gry terenowej. Zabawa jest przednia dla indywidualnych spacerowiczów ale i dla rodzin. W tym przypadku można zrobić współzawodnictwo, kto uważniej spaceruje po parku, rodzice czy dzieci.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska