Ferie z Zajezdnią Kultury, z biblioteką i z Muzeum Regionalnym

Irena Kuczyńska16 stycznia 20222min
ferie-zajezdnia-kultyury.jpg
Pleszewskie instytucje kultury przygotowały ofertę na zimowe ferie. Tanecznie, plastycznie i teatralnie będzie w Zajezdni Kultury. Biblioteka zaprasza na literackie warsztaty kreatywne z Muzeum Regionalne na warsztaty archeologiczno – garncarskie.

Zajęcia odbywają się w reżimie sanitarnym. Obowiązują też zapisy

Najbogatszą ofertę ma Zajezdnia Kultury, gdzie każdego dnia coś się zadzieje, co można sprawdzić na plakacie zamieszczonym na portalu społecznościowym.

 

Na poniedziałki i wtorki zaplanowano zajęcia teatralne, na środy i czwartki zajęcia taneczne, na piątki zajęcia plastyczne. Cztery razy podczas ferii spotka się w Zajezdni zamknięta grupa w ramach fakultetu ze sceny. W najbliższy wtorek odbędą się odpłatne warsztaty rękodzieła, podczas których będą wykonywane prezenty dla babci i dziadka.

W drugi poniedziałek wakacji warsztaty plastyczne “Środek lata” poprowadzi artystka Magdalena Głoskowska – Drytkiewicz.

W drugi czwartek ferii dzieci ale też dorośli zaproszeni są na warsztaty rękodzieła pt.”Zmaluj Anioła”.

To zaledwie wycinek bogatej oferty Zajezdni na ferie. Warto sprawdzić, wybrać, zadzwonić i swoje dziecko zapisać (tel.62 720 67 57).

Na zajęcia w bibliotece też zapisy obowiązują (tel. 62 7428 358 wew. 15). A warto z nich skorzystać, zwłaszcza że będą to literackie warsztaty kreatywne prowadzone w dziale dziecięcym.

No i Muzeum Regionalne i ręczne lepienie naczyń, z toczeniem na kole garncarskim i szkliwieniem prac. Tu można zapisać się także meilem. Podobnie jak na warsztaty muzyczne “Hej kolęda, kolęda”.