Fotografie Kobiet w Galerii ZAJEZDNIA i męski kwartet jazzowy na torowisku

Avatar photoIrena Kuczyńska8 maja 20244min
wystawa-1280x1280.jpg
Na dwa niezwykłe wydarzenia zaprasza  Zajezdnia Kultury w Pleszewie. W piątek w Galerii ZAJEZDNIA odbędzie się otwarcie wystawy Polish Women Photographers. W sobotę na torowisku wyjątkowy koncert zagra Kwartet Afanasjew-Szymanowski; jest on częścią obchodów 20 lat Polski w Unii Europejskiej
Fotografie w Galerii ZAJEZDNIA

W piątek o 17.30  otwarcie wystawy  'Rok w obiektywach polskich fotografek’! Jest to druga edycja wystawy, której inicjatorką jest Małgorzata Wakuluk, pionierka Polish Women Photographers. Wystawa prezentuje 61 najważniejszych zdjęć polskich fotografek z całego świata, a także pracę Joyce Mollan z Ugandy ramach współpracy PWP z Cameras for Girls. To nie tylko ekspozycja, to także publikacja książki z tegorocznymi fotografiami. Projekt daje przestrzeń kobietom i osobom niebinarnym, dla których istotna jest samorealizacja oraz potrzeba zabierania głosu w sprawach ważnych za pomocą fotografii. Ma wspierać, inspirować i promować ich prace w Polsce i na świecie.

O projekcie TUTAJ

Jazz na torowisku

W sobotę, o 19.00, jeśli pogoda dopisze, to na torowisku pod gołym niebem, w razie niepogody – w Zajezdni Kultury, wystąpi Kwartet Afanasjew-Szymanowski! Ta autorska formacja muzyków jazzowych zabierze słuchaczy w podróż przez świat akustycznego jazzu. Ich repertuar to unikalne kompozycje oraz oryginalne aranżacje utworów mistrzów, jak Komeda czy Milian. A koncert wpisuje się w obchody 20 rocznicy Polski w Unii Europejskiej.

 

Oglądaj: TUTAJ

Czytaj też: Muzyka królowała nad torowiskiem


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska