Ginekolog wraca do Chocza

Avatar photoIrena Kuczyńska4 grudnia 20203min
Chocz-czoło.jpg
Po ośmiu latach reaktywowano poradnię ginekologiczno – położniczą w Choczu (pow. pleszewski) w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Począwszy od 7 grudnia, w każdy poniedziałek, w ośrodku zdrowia w Choczu przyjmować będzie pacjentki  ginekolog z Pleszewskiego Centrum Medycznego.
Panie powinny się rejestrować  w Niepublicznym Zakładzie Służby Zdrowia „Femina” w Pleszewie.
Poradnię dla kobiet w Choczu, podobnie jak w Czerminie, Dobrzycy i Gołuchowie, Narodowy Fundusz Zdrowia zamknął w 2012 roku. Nie dlatego, że nie było pacjentek. Zamknięcie poradni spowodowane było pomysłem NFZ na jej funkcjonowanie nie raz w tygodniu, ale trzy razy.
Pojawił się więc problem z obsadzeniem tylu dyżurów a pozostawienie poradni w dotychczasowej formie, zostało przez NFZ odrzucone jako nie spełniające wymagań. Próby reaktywacji poradni ginekologiczno – położniczej w Choczu  burmistrz Marian Wielgosik podejmował kilkakrotnie.
W końcu Pleszewskiemu Centrum Medycznemu udało się wynegocjować z NFZ kontrakt na funkcjonowanie  poradni. Prezes PCM Błażej Górczyński przypomina, że nie obowiązuje rejonizacja i z porady ginekologa w Choczu będą mogły skorzystać nie tylko mieszkanki miasta i gminy Chocz ale np. gminy Czermin.
Obowiązuje rejestracja telefoniczna w Niepublicznym Zakładzie Służby Zdrowia „Femina” w Pleszewie. Stamtąd będzie przyjeżdżał lekarz.  Po raz pierwszy przyjmować będzie  7 grudnia od godziny 15.00. Prezes PCM nie wyklucza zwiększenia ilości dyżurów ginekologów w Choczu. Oczywiście, jeśli będzie taka potrzeba. 

 

 

RADIO CENTRUM Wraca ginekolog

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska