Pleszew zaprasza młodych twórców niezależnych na I Bana Film Festiwal

Avatar photoIrena Kuczyńska17 października 20224min
311247933_397034602489459_1390622952954315098_n.png
I Bana Film Festiwal w Pleszewie z projekcją najlepszych filmów krótkometrażowych młodych twórców, odbędzie się 18 i 19 listopada w Zajezdni Kultury.

I Bana Film Festiwal ma charakter otwartego konkursu o zasięgu ogólnopolskim. Formą towarzyszącą jest konkurs dla uczniów – a jego temat „Pociąg” – mówi dyrektor artystyczny wydarzenia – scenarzysta filmowy i telewizyjny Paweł Sarbinowski.

Paweł Sarbinowski i Przemysław Marciniak – twórcy I Bana Festiwalu

Chodzi o twórczość niezależną
I Bana Film Festiwal zastąpi wcześniejszy Przegląd Kina Niezależnego SPAM w Pleszewie. Paweł Sarbinowski był jednym z inicjatorów tamtego przeglądu. Teraz idzie dalej, we współpracy  z dyrektorem Zajezdni Kultury Przemysławem Marciniakiem. Celem Festiwalu jest popularyzacja sztuki filmowej, wyróżnienie filmów o wysokich walorach artystycznych, a także promowanie twórczości niezależnej, w tym twórczości lokalnych twórców – podkreśla dyrektor festiwalu.
Filmy do końca października
Warunkiem przyjęcia zgłoszenia, jest przesłanie filmu, wraz z prawidłowo wypełnioną i podpisaną kartą zgłoszenia, z załącznikami czyli streszczeniem filmu, fotosami, informacją o twórcach. Przesyłkę z kartą zgłoszenia  z dopiskiem „ I Bana Film Festiwal” można wysyłać pocztą ul. Traugutta 33, 63-300 Pleszew lub elektronicznie na adres HYPERLINK „mailto:banafestiwal@wp.pl”banafilm@wp.pl .
O przyjęciu filmu organizator powiadomi do końca października.
Gościem honorowym festiwalu będzie pleszewianin – wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi  prof. Tadeusz Szczepański
Filmik dla dzieci
Wydarzeniu towarzyszy konkurs dla uczniów na 3 – minutowy film z tematem pociągu (interpretacja dowolna). Termin ich wysyłki do organizatora mija 6 listopada, nazajutrz rozpocznie się ich prezentacja na FB. Najpopularniejsze zostaną nagrodzone. Wszelkie informacje o festiwalu i o konkursie na stronie Zajezdni Kultury w Pleszewie.

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska