Już wkrótce ścieżka rowerowa przy torach będzie gotowa

Avatar photoIrena Kuczyńska24 sierpnia 20215min
4-7.jpg
W Pleszewie zaawansowane są prace nad budową ścieżki rowerowej, która pobiegnie wzdłuż torów kolejki i połączy ulicę Targową z Lipową, wzdłuż której także trwa budowa ścieżki rowerowej. Obie ścieżki są budowane dzięki dofinansowaniu z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Sieć ścieżek rowerowych na mapie Pleszewa gęstnieje. Idea władz miasta jest taka, żeby z Rynku można było dojechać na dwóch kółkach do szpitala i do Kowalewa, gdzie jest stacja kolejowa Pleszew Miasto.

Budowany właśnie ciąg pieszo – rowerowy, który jest łącznikiem pomiędzy ulicą Targową i Lipową wpisuje się w ten plan. Ścieżka początek bierze w Rynku, po czym biegnie ulicami Zamkową, Ogrodową do skrzyżowania ze Słowackiego i dalej do Ronda 2020 roku, tam odbija w Targową.

Budowa ścieżki w ulicy Lipowej
Ciąg pieszo – rowerowy od Lipowej do Targowej
Ciąg pieszo – rowerowy od Targowej do Lipowej
Przy torze łączą się ścieżki – ta biegnąca przy ul. Lipowej i ta, która połączy Lipową z Targową wzdłuż toru

Przed torami skręca w prawo i pobiegnie wzdłuż torowiska do ulicy Lipowej, gdzie również budowana jest ścieżka rowerowa od skrzyżowania ze Słowackiego i Wierzbową do ulicy Malińskiej, tam połączy się z ciągiem pieszo – rowerowym przy ul 70 pułku piechoty.

Wracając do ścieżki przy torach, jest ona też elementem rewitalizacji terenów pokolejowych.  Powstaną tu skwery z miejscem do wypoczynku. Projekt przewiduje oddzielenie ścieżki od toru ogrodzeniem, które ma być obsadzone bluszczem.

Wizualizacja ścieżki od ulicy Targowej
Wizualizacja ścieżki przy ul. Lipowej

Na skwerach pojawi się zieleń: klony czerwone, brzozy, kasztanowce czerwone i śliwy wiśniowe. No i krzewy, w tym lawendowe oraz ławki i kosze na śmieci. Teren będzie oświetlony 27 latarniami ledowymi. 

Koszt budowy 350 – metrowego ciągu pieszo – rowerowego przy torach sięga 646 000 złotych. Część pieniędzy miasto pozyskało z Urzędu Marszałkowskiego na budowę wszystkich ścieżek.

Czytaj też: Ścieżki rowerowe z dotacją

Marszałek podpisał umowy na dotacje


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska