Kaplica w Domu Chłopaków namaszczona i poświęcona przez prymasa

Avatar photoIrena Kuczyńska3 września 20236min
64f340278d184_o_large.jpg
Rok trwała budowa kaplicy p.w. Najświętszej Rodziny w Domu Chłopaków w Broniszewicach. W obecności chłopaków, ich rodziców, licznych gości w tym darczyńców, budowlańców, wolontariuszy, mieszkańców Broniszewic - prymas Polski abp Wojciech Polak w sobotę kaplicę konsekrował.

 

5 lat temu, 3 września 2018 roku, dominikanki otwierały Dom Chłopaków, któremu groziło rozwiązanie, bo stary pałac nie zapewniał bezpieczeństwa 57 podopiecznym sióstr. Udało im się zebrać pieniądze m.in. dzięki otwartości na ludzi i aktywności w mediach społecznościowych.TUTAJ

Czytaj: Dom Chłopaków otwarty poświęcony i obtańczony

W ciągu 5 lat zbudowały dom, pozyskały sponsora na budowę drugiego domu, odnowiły elewację pałacu, urządziły farmę, uporządkowały park. Rok temu zaplanowały budowę kaplicy, która pomieści całą społeczność.  Kaplica jest gotowa.

Kaplicę w Domu Chłopaków poświęci prymas Polski

Uczestnicy sobotniej uroczystości
W oczekiwaniu na prymasa abp Wojciecha Polaka

Kaplica zachwyca

W sobotę, z błogosławieństwem prymasa Polski abpa Wojciecha Polaka, otworzyły kaplicę, która pomieści społeczność Domu Chłopaków w tym podopiecznych na wózkach. W czasie mszy zostały namaszczone olejem krzyżma świętego ściany kaplicy i ołtarz, odbył się też obrzęd kadzidła i światła. Kaplica zachwyca  minimalizmem, nie ma tu srebra ani złota, ściany zdobią ikony autorstwa Hanny Rączkowskiej. Projekt stworzyła Danuta Rynkowska. Nadzór budowlany prowadziła Irena Sobisiak.

Piknik z przyjaciółmi

Przybudowana do domu, gdzie mieszkają siostry, kaplica tworzy całość z pozostałymi obiektami. Można było je oglądać w czasie pikniku, na który dominikanki zaprosiły  przyjaciół Domu Chłopaków – rodziców, opiekunów, wolontariuszy, współpracowników, budowlańców, sąsiadów domu z  Broniszewic i okolicznych wsi. Były występy, okazja do rozmów i bliższego poznania życia domu, gdzie mieszkają „niezwykli chłopacy”.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska