Kaplicę w Domu Chłopaków poświeci prymas abp Wojciech Polak

Avatar photoIrena Kuczyńska15 sierpnia 20237min
3-4.jpg
Na ukończeniu jest budowa kaplicy p.w. Najświętszej Rodziny w Domu Chłopaków w  Broniszewicach. Otwarcie i poświęcenie kaplicy, z udziałem Prymasa Polski ks. abp Wojciecha Polaka, zaplanowano na 2 września

 Siostry z Broniszewic idą jak  burza. I wszystko relacjonują na swojej stronie  TUTAJ i na na portalu społecznościowym  TUTAJ . Apele o wsparcie kolejnych działań przeplatają się z podziękowaniami i wpisami z życia Domu Chłopaków. Internauci tu zaglądają i nie szczędzą grosza na kolejne inwestycje. Kaplica jest na ostatniej prostej.

Dom Chłopaków kaplica

W ciągu 5 lat,  dominikanki wybudowały Dom Chłopaków dla 57 podopiecznych, sponsor anonimowy wybudował dom dla 12 chłopców z autyzmem, wyremontowały szkołę, WTZ-y, urządziły zagrodę dla zwierząt, wyremontowały elewację pałacu, od roku budują kaplicę, która pomieści całą społeczność.

Jest już dekret erygujący kaplicę, są meble w zakrystii, jest krata w konfesjonale i pierwsze ławki.

Kaplica

Kaplica, wg projektu Danuty Rynkowskiej, jest bez złota i srebra. Ściany zdobią ikony autorstwa Hani Rączkowskiej.
Hania Rączkowska pisze ikony w kaplicy Dom Chłopaków
W centrum jest ikona Krzyża,  w ołtarzu ikona Baranka,  na ścianach – ikony św. Dominika, św. Katarzyny ze Sieny i Ikona św. Rodziny z Nadzwyczajnym Synem.
Reprodukcje ikon  były licytowane w internecie. Kaplica jest dostosowana do potrzeb chłopców z  niepełnosprawnościami. Prace są na ostatniej prostej a siostry zbierają pieniądze na wykończeniówkę i parking. TUTAJ
Na otwarcie kaplicy – 2 września 2023 roku o godzinie 12.00 z udziałem prymasa abpa Wojciecha Polaka, zaproszeni są mieszkańcy Broniszewic i darczyńcy.
Dom Chłopaków w Broniszewicach kaplica
Kaplica – zakrystia
Ławki

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska