Klimatyczna Gra Miejska dla juniorów i seniorów. Trwają zapisy!

Irena Kuczyńska19 października 20212min
W Pleszewie ruszyły zapisy do udziału w Klimatycznej Grze Miejskiej, która powstała w czasie realizacji projektu "Dwa pokolenia zmieniają świat".
1-7.jpg

 

Uczestnicy gry zajmą się rozwiązywaniem globalnych problemów m.in. skutkami ocieplenia klimatu. Gra – czyli takie miejskie podchody dla osób “od 13 do 113 roku życia” odbędą się w piątek 5 listopada.

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego realizuje Fundacja Animacja przy wsparciu Lokalnego Centrum Wolontariatu, Urzędu  Miasta i Gminy Pleszew i Zajezdni Kultury. W tajniki tworzenia gry byli wprowadzeni uczestnicy projektu “Dwa pokolenia zmieniają świat” czyli 16 wolontariuszy młodych i tyle samo wolontariuszy seniorów.

Klimatyczna Gra Miejska czyli takie miejskie podchody, są dostosowane do możliwości osób starszych. Celem KGM jest zdobycie wiedzy o zagadnieniach związanych z ociepleniem klimatu, eksploatowaniem planety oraz nadmierną konsumpcją – podkreśla Lucyna Roszak – prezes Fundacji Animacja – inicjatorka przedsięwzięcia.

Do udziału w Grze zaproszone są drużyny 4 – 5 osobowe, mogą to  być nieformalne grupy przyjaciół, znajomych, koła sportowe, grupy senioralne, panie z KGW.

Zgłosić się muszą do 29 października, wypełniając formularz zamieszczony na stronie www.wolontariat.pleszew.pl.

Grupy osób niepełnoletnich powinny mieć pisemne zgody rodziców. W czasie KGM uczestnicy będą wykonywali zadania na trasie, zdobywając punkty i docierając do mety.

W czasie podchodów będą wykorzystywane nowoczesne technologie czyli Qr kody i smartfony z dostępem do internetu. Oczywiście są nagrody – torby sportowe, kubki termiczne a za udział porcelanowe kubki z okolicznościowym nadrukiem.

Regulaminy na w/w stronie, informacje pod tel. 664054396