Schola Lenartowicka i Sound of Heaven w kolędzie

Avatar photoIrena Kuczyńska18 grudnia 201714min
25446183_549783002049052_2440079120929239379_n12.jpg
Już nie tylko w rodzinnych Lenartowicach i w Pleszewie kolędują. Zostali też zaproszeni do Kalisza, gdzie mają uświetnić Orszak Trzech Króli. I nawet TVP 3 ma nagrywać ich występ.

Grają i śpiewają. Jest o nich coraz głośniej. Już nie tylko w rodzinnych Lenartowicach i w Pleszewie kolędują. Zostali też zaproszeni do Kalisza, gdzie mają uświetnić Orszak Trzech Króli. I nawet TVP 3 ma nagrywać ich występ.

Ale w niedzielę śpiewali dla siebie i swoich bliskich. Miałam zaszczyt być w grupie przyjaciół Scholi Lenartowickiej oraz zespołu Sound of Heaven, zaproszonych na spotkanie wigilijne.

W ubiegłą niedzielę Schola Lenartowicka kolędowała na Osiedlu Piastowskim podczas Biesiady Mikołajkowej. Mimo przejmującego chłodu, śpiewali i dawali radość mieszkańcom Pleszewa. W tym linku znajdziecie wspomnienie z imprezy, jedynej takiej w Pleszewie.https://irenakuczynska.pl/biesiada-mikolajkowa-osiedlu-piastowskim/

Ale przedświąteczny czas jest dla Scholi bardzo pracowity. Ćwiczą, żeby jak najlepiej wypaść na kolejnych koncertach. W poniedziałek kolędowali  na spotkaniu dzieci i rodziców Przedszkola Pszczółka Maja, w środę usłyszą ich uczestnicy wigilijnej wieczerzy w Domu Dziecka.

Na Nowy Rok też mają plany. Jak zdradza Julka Piotrowska – dyrygentka i liderka obu zespołów – 6 stycznia zagrają i zaśpiewają w Kaliszu na zakończeniu Orszaku Trzech Króli.

Kolejne dwie niedziele stycznia też upłyną im koncertowo – kolędowo. Wystąpią w swojej rodzinnej parafii w Lenartowicach i w Pleszewie.

Ale w ostatnią niedzielę w Kasynie grali i śpiewali  dla siebie i przyjaciół.  Przy stołach, na których stały talerze ze smakowitymi ciastami, słodyczami i napojami, zasiedli członkowie obu zespołów oraz rodzice.

Rodzice przy stołach

To mamy upiekły ciasta. To też do rodziców zwróciła się Julia z podziękowaniami największymi. Gdyby nie oni, członkowie zespołu by nie dojechali ani na próby ani  na występy.

Bez Was kochani rodzice, nic by się nie udało – podkreślała Julka.  Jej mama Romana Piotrowska dziękowała Żanecie Pawlak z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP za przygotowanie sali w Kasynie, „wystarczyło tylko napełnić talerze”, bo już na obrusach stały, podobnie jak filiżanki.

Arkadiusz Ptak, Irena Kuczyńska, Wiesława Gil z Lenką

Zaocznie podziękowano też dyrektorowi CKiW OHP  Krystianowi Piaseckiemu, za nieodpłatne udostępnienie sali, w której znajduje się piękna Szopka Betlejemska.

Z czekoladami przyjechała na imprezę radna Wiesława Gil z Lenartowic. W obdarowywaniu członków zespołu i Scholi pomagał jej aniołek, czyli wnuczka Lenka.

Były też prezenty dla gości.  Upieczone dzień wcześniej przez Julkę, pięknie ozdobione, pierniki z imionami. Dostał piernika wiceburmistrz Arkadiusz Ptak, który gratulował członkom zespołu i Scholi oraz rodzicom. Podkreślił zaangażowanie społeczności Lenartowic w funkcjonowanie Scholi i zespołu muzycznego.

Julia Piotrowska, ks. Mariusz Giwerski, Arkadiusz Ptak

Dostał pierniczek proboszcz parafii w Lenartowicach ks. Mariusz Giwerski, obdarowana została radna Wiesława Gil oraz Romka Dratkowska i Marcin Marciniak – para fotografów, którzy robią zdjęcia z występów Scholi. Dostałam piernika z imieniem i ja. Wisi na moim małym drzewku i przypomina grupę fantastycznych młodych ludzi.

Ale nie tylko goście dostali prezenty. Julka Piotrowska pamiętała o każdym członku zespołu. Dla każdego upiekła i ozdobiła piernikowe serce.

Pierniczki dla członków zespołu

Oczywiście był opłatek. Dzielili się wszyscy, rodzice, dzieci, goście. Było miło i swojsko.

Potem był czas kolędowania. Na początku śpiewano kolędy tradycyjne, potem nowsze. A potem zaczęło się wspólne śpiewanie. Przy dzieciach stanęli dorośli. Ojcowie z chłopcami, mamy z dziewczynkami.

Atmosfera niepowtarzalna. Zebrać małych i dużych, przekonać ich do wspólnego śpiewania, a potem zgrać to wszystko z zespołem muzycznym – to wielkie wyzwanie. Na koniec był film z rocznej działalności zespołów, były sceny z prób i z koncertów. I dużo śmiechu i radości przy tym.

Jestem pod wrażeniem tego, co się dzieje w małych Lenartowicach. Podziwiam wszystkich, a na scenie  były 32 osoby. Kłaniam się nisko rodzicom muzykującej i śpiewającej młodzieży. Trzymam kciuki za Julkę Piotrowską, która w każdy piątek po zajęciach na Politechnice Poznańskiej, jedzie do Lenartowic, żeby grać i śpiewać.

A oto członkowie zespołu Sound of Heaven

Michał Walendowski – gitara
Sebastian Twardowski – gitara
Mateusz Antczak – bas
Damian Kuczyński – klawisze
Marcin Sołtysiak – perkusja
Piotr Kuchta – I skrzypce
Milena Walendowska – II skrzypce
Jagoda Siekierska – flet poprzeczny
Krzysztof Tyburski – trąbka

Członkowie Scholi Lenartowickiej 
Martyna Wojciechowska
Magdalena Cukrowska
Jakub Cukrowski
Patrycja Markiewicz
Wiktoria Markiewicz
Paweł Tyburski
Weronika Waliszewska
Wiktoria Skrzypczak
Roksana Kasprzak
Zuzanna Bachorska
Dagmara Duszczak
Karolina Kwaśniewska
Izabela Furmankiewicz
Zuzanna Glapińska
Julia Łuczak
Anita Łuczak
Oliwia Antczak
Karolina Pawlak
Dominik Dolata
Sara Piotrowska
Anita Błaszczak
Maciej Kempiński

Zdjęcia na imprezie wykonywał Marcin Marciniak

 

 

 

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska