Kolejne plany rozbudowy pleszewskiego szpitala

Irena Kuczyńska27 października 20233min
Trwa rozbudowa pleszewskiego szpitala. I etap zakończy się w tym roku. Dotyczy Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej i oddziału ginekologiczno - położniczego.
dsc_8488_duzy-1280x1280.jpg
 Pleszewskie Centrum Medyczne szuka środków na kolejny etap rozbudowy, który w przyszłości ułatwi  modernizację bloku operacyjnego i powiększenie go o kolejną salę operacyjną.
Aktualnie trwa rozbudowa oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii i na piętrze oddziału ginekologiczno – położniczego, co kosztuje 14 000 000 złotych.
I etap zgodnie z planem
Zaawansowanie prac prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego  Błażej Górczyński szacuje na 70 procent i jest to zgodne z harmonogramem robót, które mają się zakończyć jeszcze w tym roku.
II etap  z prawem opcji
W II etapie, w ramach tego samego przetargu, korzystając z prawa opcji, można zabudować przestrzeń  między blokiem operacyjnym a rejestracją. Pozwoli to powiększyć pomieszczenie rejestracji, stworzyć miejsce odwiedzin z dostępem do małego punktu handlowego. A w przyziemiu czyli “pod wnęką” – zrobić szatnię dla personelu. Na to potrzeba 10 000 000 zł, których Pleszewskie Centrum Medyczne na razie nie ma ale ich intensywnie poszukuje – potwierdza prezes Błażej Górczyński.
III etap w planie
Zabudowa tej przestrzeni, ułatwi planowaną realizację III etapu rozbudowy szpitala – czyli modernizację bloku operacyjnego i budowę trzeciej sali operacyjnej, na co potrzeba kolejnych 14 000 000 złotych.