Ruszyła rozbudowa pleszewskiego szpitala, większy będzie OIOM i położnictwo

Avatar photoIrena Kuczyńska3 maja 20234min
20230427_153731-1280x721.jpg
Pleszewskie Centrum Medyczne się rozbudowuje. W I etapie będzie powiększony Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, w II etapie - powstanie kolejna sala operacyjna.

 

Rozbudowa jest bardzo potrzebna, w związku z coraz liczniejszymi operacjami piersi oraz jelita grubego, przeprowadzanymi w pleszewskim szpitalu.

Większy OIOM

Rozbudowa wystartowała – plany są bardzo ambitne – obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego od strony ulicy Poznańskiej na parterze powstaną nowe pomieszczenia dla Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej – zamiast czterech miejsc intensywnej terapii, będzie ich siedem – powiedział radiu Centrum prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego Błażej Górczyński.

Rozbudowa szpitala
Większa porodówka

Na drugiej kondygnacji zrobi się miejsce na powiększenie oddziału położniczego, gdzie zaplanowano pokoje dwuosobowe, co ma związek ze wzrostem liczby porodów w pleszewskim szpitalu. Rozbudowa OIOM-u wiąże się z planowaną rozbudową bloku operacyjnego o kolejną salę operacyjną, co z kolei ma związek z operacjami piersi i jelita grubego. Z tymi dolegliwościami przyjeżdżają do Pleszewa pacjenci z całego regionu.

Rozbudowa w toku

Budowa z dotacją

Na I etap rozbudowy szpitala pieniądze są – jest to 14 000 000 złotych, w tym 6 000 000 zł to dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, po milionie dokłada miasto Pleszew i powiat pleszewski, który też wnioskował o dotację.

Pozostałe 7 000 000 zł to środki własne szpitala. I etap rozbudowy potrwa do końca roku. I co ważne, trwa też remont pomieszczeń sąsiadujących z oddziałem chirurgicznym, które opuściła ortopedia. Po remontach otrzyma je chirurgia. Zabudowana będzie wnęka pomiędzy blokiem operacyjnym i rejestracją – widoczne to jest na wizualizacji.

Rozbudowa pleszewskiego szpitala


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska