Kolejne zmiany w okolicach dworca PKP w Kowalewie

Irena Kuczyńska17 sierpnia 20234min
Kolejne zmiany w okolicach dworca kolejowego w Kowalewie. Powiat pleszewski kończy remonty ulicy Dworcowej, miasto Pleszew ogłosiło przetarg na zagospodarowanie terenu przed dworcem. PKP obiecują remont budynku dworca.
364738501_783544320438446_2920045600216748092_n-1.jpg
Kilka tygodni temu przy dworcu w Kowalewie, na terenach przejętych od PKP,  władze Pleszewa oddały do użytku parking na 65 samochodów. Do 15 września potrwa remont peronu pierwszego na stacji w Kowalewie, który prowadzi kolejowa spółka.  Ruch pociągów odbywa się tylko na peronie drugim.
Dworcowa w remoncie
Dobiega końca modernizacja ulicy Dworcowej w Kowalewie, która rozpoczyna się pod dworcem i biegnie do drogi krajowej nr 11.  Zakres robót obejmuje: karczowanie zagajników, wykonanie poszerzeń, wyrównanie podbudowy i wykonanie nowej nawierzchni jezdni, utwardzenie poboczy oraz oczyszczenie rowów. Roboty jeszcze trwają ale droga jest przejezdna.
Wysepka przed dworcem
Kolejna inwestycja, na którą miasto Pleszew ogłosiło przetarg, to zagospodarowanie terenu przed dworcem, w tym  utworzenie  wyspy, regulującej ruch w tym miejscu. Po zmianach będzie obowiązywać prędkość  30 km/h, a autobusy zyskają teren do zaparkowania.
Wyremontują dworzec?
Przysłowiową wisienką na kolejowym torcie w Kowalewie może być remont budynku dworca. Znalazł się on wśród 150 dworców, które Polskie Koleje Państwowe do 2030 r. planują zmodernizować w ramach drugiej edycji Programu Inwestycji Dworcowych.
Busikiem  na dworzec?
I jeszcze jedno. Władze Pleszewa obiecują, że od stycznia busiki PPL będą dojeżdżać do stacji w Kowalewie.
CIEKAWE TEKSTY O LUDZIACH KOLEJKI: Wąski Tor