Konie w pałacu w Dobrzycy

Avatar photoIrena Kuczyńska29 września 20183min
Wystawa-w-Dobrzycy.jpg

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy zaprasza na wystawę czasową poświęconą koniom.

Wernisaż wystawy zatytułowanej „Koń – arystokrata sztalugi. Koń – to nie konina – to druh” w niedzielę o godzinie 16.00 w dobrzyckim pałacu.

Konie w historii polskiego ziemiaństwa odgrywały szczególną rolę. Koń – to towarzysz i druh. Wierny i nieustraszony przyjaciel, który ze swoim właścicielem przeżywał nierzadko wiele ciężkich chwil i zawsze był mu wierny i oddany.

Jako byt piękny, szlachetny i niezwykle interesujący – stał się głównym tematem prac prof. Andrzeja Nałęcz – Strumiły oraz Urszuli Tamary Nagody – Zielińskiej – których twórczość zaprezentowano na wystawie.

„Konie zawsze były inspiracją dla artystów. Majestatyczne, dzikie i wolne ale wierne i bliskie. Bywają symbolem zwycięstwa, radości siły i nieokiełznanej wolności” – podkreśla Kinga Jaroszewska – w Muzeum Ziemiaństwa odpowiedzialna za promocję.

I zaprasza w niedzielę na wernisaż wystawy poświęconej jednym z najpiękniejszych zwierząt świata. Można to połączyć ze spacerem po dobrzyckim parku, który powoli przywdziewa kolory jesieni.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska